АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Хотнюз напомня, че четири вида насекоми са одобрени до момента за консумация от ЕК: домашен щурец, мигриращ скакалец, брашнен червей и ларва на торен бръмбар.
Данни от последните изследвания на територията на Европа показват, че генетичното разнообразие на медоносните пчели като насекоми с огромно биологично, екологично, стопанско и икономическо значение е застрашено.
Европейският проект CoRoSect организира Ден на отворените врати, на който демонстрира цялостна роботизирана система за управление на производството на протеин от насекоми, в която отделни роботи и подсистеми заедно обслужваха различни етапи от производствения процес.
Някои от веществата са напълно забранени в ЕС. Две от веществата може да навредят на питомните медоносни пчели и дивите опрашващи насекоми, а трето вещество има неблагоприятно въздействие върху неврологичното развитие на децата.
До дни ще бъде разрешено и използването на ларвите на житната плесен. Това не са първите насекоми, които се одобряват от ЕС, подобно разрешение вече има и за биволския червей, прелетния скакалец и ларвите на брашнения бръмбар. Одобрение от ЕС очакват и още осем насекоми.
Заболяването, наречено бучков дерматит, се разпространява от насекоми като комари и кърлежи, които пият кръв. Заразените крави и биволи получават треска и образуват бучки по кожата си.
В момента тя изгражда център за демонстрационно, но и реално действащо производство на високопротеиново брашно, което се използва за храни за домашни любимци и в селското стопанство. За целта компанията разработва иновативно оборудване за тепърва зараждащата се индустрия – отглеждане на насекоми като източник на протеини.
Пчелите и други насекоми опрашват растенията и спомагат за тяхното възпроизводство. Техният брой обаче намалява. Научете за проблема от инфографиките на Европейския парламент.
Броят на пчелите и на други насекоми опрашители намалява и това поставя под заплаха екосистемите и икономиката. Парламентът настоява за мерки по проблема. Парламентът призовава ЕС за допълнителни действия в защита на опрашителите
Производството на продукта е на компанията Fazer, откъдето разказват, че са приготвянето на един хляб ще са необходими 70 изсушени щурци. Насекомите ще се смилат и добавят в брашното.