АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Много от тези сирийци обаче вече са си изградили живот в Германия и нямат намерения да напускат страната. Работодатели, синдикати и бизнес асоциации подчертават колко необходими са тези хора на фона на сериозния недостиг на работна сила в най-голямата европейска икономика.
В електротехниката и електрониката у нас работят около 1300 компании с над 57 000 служители и 5,5 млрд. евро годишен оборот. От 2016 г. до днес (с изкл. на 2022 г.) електроиндустрията е на 1-во място по износ от всички сектори от преработващата индустрия.
Въпреки това все още в бранша има редица дружества, които продължават да увеличават своите екипи. Това показва класацията на специализирания Job Board на DEV.BG за 20-те най-бързо растящи по брой служители технологични компании в България.
SZPU е „люпилнята“ за кадри на Huawei и автогиганта BYD. Създаден през 1993 г., Шънджънският политехнически университет е считан за най-добрия университет в областта на професионалното образование в Китай. В момента разполага с 3 кампуса върху повече от 4500 акра и 1,1 милиона квадратни метра застроена площ.
Според депутата Делян Добрев е изключително важно България да има законодателство за офшорната вятърна енергия. Той се съгласи с прогнозата, че се очаква недостиг на електрическа енергия още през януари и февруари, като се позова на анализ на Електроенергийния системен оператор (ЕСО).
През месец септември тази година сектор "Търговия и продажби" заема 26 на сто от общото предлагане на работа в страната. Това означава, че обявите в този сектор оформят над една четвърт от всички работни предложения през разглеждания месец, чийто общ брой е малко над 44 000.
Прогнозите за поскъпване на олиото, заради слабата реколта в страната през следващите месеци, няма да се оправдаят. Това съобщи председателят на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов. Европейският пазар ще компенсира евентуален недостиг у нас и дори да има увеличение, няма да е с повече от 10%.
От възрастните китайци се очаква да помагат в различни сектори, сред които образованието и спорта. По този начин китайските власти се опитват да компенсират недостига на работници и служители в редица икономически сектори в азиатската страна, посочва Ройтерс.
Недостигът на специалисти принуждава фирмите да наемат хора, които да обучават изцяло или да разчитат на пенсионирани технолози.
Така е достигнато най-ниското ниво през 21-ви век. Основните причини са спадът в производството през миналата година поради високите температури, съчетани с недостиг на вода, както и сравнително ниската цена на ориза в сравнение с цените на други култури като пшеницата.