EUR 1.9558
USD 1.7689
CHF 2.0791
GBP 2.3014
CNY 2.4291
you tube
mobile version

Нисан ще прехвърли в САЩ част от производството

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Нисан ще прехвърли в САЩ част от производството

mail11:45 | 08.04.2025прегледи 329 коментарикоментари 0


Японската автомобилна компания "Нисан Мотор" (Nissan Motor) обмисля да прехвърли в САЩ част от местното си производство на автомобили, предназначени за американския пазар. Тези планове на автомобилостроителната корпорация идват на фона на по-високите мита върху вноса в САЩ, наложени от администрацията на американския президент Доналд Тръмп на редица страни от целия свят. Това съобщава японското икономическо издание "Нике", цитирано от "Ройтерс“.

"Нисан" планира още през това лято да намали производствените дейности в своя завод в град Фукуока, намиращ се в западната част на Япония. Компанията планира да прехвърли част от производството на своя автомобил с повишена проходимост (SUV) "Роуг“ (Rogue) в САЩ, за да смекчи влиянието от новите мита, пише японското издание, без да цитира източник на информацията си.

Автомобилът "Роуг", който е ключов модел за щатския пазар, се произвежда както във Фукуока, така и в САЩ. "Нисан" се отказва от планираното ограничаване на производството му в своя американски завод, намиращ се в Смирна, щата Тенеси, отбелязва Ройтерс.

Японската компания обяви в четвъртък, че няма да поема нови поръчки от САЩ за доставката на два модела автомобили с повишена проходимост (SUV) от серията "Инфинити“ (Infiniti), които се произвеждат в Мексико. Тя даде знак, че може да намали значително производствените дейности в този завод. Това става на фона на въвеждането на по-високи мита върху вноса в САШ, посочва Ройтерс.

"Нисан" е продал около 920 000 автомобила в САЩ през миналата година, от които 16 на сто са били внесени от Япония, отбелязва "Никей". Изданието посочва, че планираното преместване на производствени дейности от Япония в САЩ може да се окаже в ущърб на местни доставчици.


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg