АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Самолетите на турската нискотарифна авиокомпания „Pegasus Airlines“ ще кацат на летище "Сабиха Гьокчен", което ще осигури на хората бърз и удобен транспорт до Истанбул и възможност за връзка с различни дестинации по света. Полетите ще се изпълняват два пъти седмично, в сряда и събота, със самолети Боинг 737 и Еърбъс 320


Германската Кондор няма да лети и догодина до Българското Черноморие. Wizz Air, най-бързо развиващата се и най-устойчива нискотарифна авиокомпания в Европа, обяви, че ѝ предстои закупуването на 75 нови самолета Airbus A321neo. Компанията е уведомила Airbus, че възнамерява да упражни правата си за покупка на новите ефективни и модерни самолети спрямо споразумението, което те имат.


Най-голямата в Европа нискотарифна авиокомпания "Райънеър" (Ryanair) намалява допълнително графика си за полети през зимния период между ноември тази и март догодина с до 40% от капацитета за предходната година поради увеличените ограничения на полетите в ЕС на фона на коронавирусната пандемия.


Новината идва след фатални катастрофи с този тип самолети на Етиопските авиолинии (Ethiopian Airlines) и на индонезийската авиокомпания Лайън еър (Lion Air). Най-продаваните самолети на Боинг - 737 МАКС, бяха извадени от експлоатация след трагедията от 10 март, при която загинаха 157 души.


Промените дават на пилотите повече възможности да заобиколят системата за контрол на полетите, обвинявана за разбиването на самолети на индонезийската авиокомпания Lion Air и на Ethiopian Airlines съответно през октомври миналата година и по-рано този месец.


Boeing вероятно ще внесе промени през следващите 15 дни в системата Maneuvering Characteristics Augmentation System - MCAS, за която имаше съмнение при катастрофата на 737 МАКС 8 на индонезийската авиокомпания Lion Air през октомври миналата година, съобщи информирани източници, цитирани от АФП.


Финландският национален авиопревозвач Финеър (Finnair) беше обявен за най-безопасната авиокомпания в света за 2018 година, изпреварвайки сингапурската Скут Тайгъреър (Scoot Tigerair) и норвежката нискотарифна компания Норуиджън еър шатъл (Norwegian Air Shuttle).


През май унгарската нискотарифна компания Уиз еър (Wizz Air) също получи сертификат, британската ИзиДжет (EasyJet) се сдоби през лятото на 2017 година с такъв сертификат за Австрия, който ще й позволи да лети безпроблемно в Европа след излизането на Великобритания от ЕС.


Индонезийската нискотарифна авиокомпания Lion Air придоби известност през 2011 година с рекордна поръчка на самолети Boeing, но светкавичното й разрастване беше съпътствано от сериозни проблеми с безопасността, информира Франс прес.


Lion’s Head Investments – инвеститор на пазара на бизнес имоти в България и ЦИЕ обяви първите си инвестиции - Polygraphia Office Center и Megapark в София и бизнес парк Oregon в Букурещ.