EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Новият класификатор - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Новият ледоразбивач „Якутия“ завърши първо плаване Новият ледоразбивач „Якутия“ завърши първо плаване 13:25 | 24.04.2025 | 84

В рамките на операцията ледоразбивачът на „Росатом“ е преодолявал лед с дебелина един метър в продължение на 367 морски мили.

още
Хърватска: Нов Закон за пенсионно осигуряване Хърватска: Нов Закон за пенсионно осигуряване 16:40 | 11.04.2025 | 898

Новият закон би трябвало да донесе по-високи пенсии за 1,23 милиона граждани. Средната пенсия в Хърватия сега е 642 евро, а целта на правителството е да я повиши до 800 до 2028 г. Процентът на корекция спрямо заплатите и инфлацията ще се променя по модела 85:15.

още
Концесията на „Елаците“ се  удължава с 10 години Концесията на „Елаците“ се удължава с 10 години 08:05 | 14.03.2025 | 601

Решението на МС предвижда също промяна на концесионната площ, която се налага поради модела за експлоатация на находището, представен в плана за разработка в периода на исканото удължаване на концесията. Новият размер на концесионната площ е 21 821.8 дка.

още
Сградите разказват: Централните хали Сградите разказват: Централните хали 14:15 | 11.02.2025 | 437

Новият епизод от поредицата е посветен на Централни хали и ще бъде излъчен премиерно 2 дни преди да стане достъпен в платформата YouTube. Прожекцията на филма бе последвана от кратка дискусия с експерти от РИМ - София.

още
Оряхово с нов софтуер за данъци и такси Оряхово с нов софтуер за данъци и такси 12:58 | 10.01.2025 | 751

Новият софтуер облекчава и улеснява работата на администрацията и подпомага обслужването на гражданите. Над 200 общини работят с програмния продукт, който се внедрява и в Общината и се предоставя безплатно от Министерството на финансите. 

още
Турция с нов регламент за пестицидите Турция с нов регламент за пестицидите 12:04 | 10.01.2025 | 825

Новият регламент обхваща по-специално произведените в страната пресни плодове и зеленчуци, както и животински продукти, бобови растения, зърнени храни, билков и черен чай. 

още
Новият атомен ледоразбивач „Якутия“ е на вода Новият атомен ледоразбивач „Якутия“ е на вода 14:05 | 09.01.2025 | 671

Тържествено вдигнаха флага на новия атомен ледоразбивач „Якутия“. „Росатом“ отчете пореден рекорд по Северния морски път – близо 38 млн. тона общ обем на товарния трафик през 2024 г.

още
Наденичките - под закрила на ЮНЕСКО Наденичките - под закрила на ЮНЕСКО 17:40 | 28.11.2024 | 744

Те вече са официално включени в списъка на ЮНЕСКО за нематериално културно наследство. В града има над 300 щанда за наденички, а в изминалите няколко години този вид улична храна изживява своя ренесанс и е все по-търсена. Новият им статут подчертава значението им като място за срещи, кулинарно разнообразие и просто виенски начин на живот.

още
Новият ритейл парк в Пловдив работи Новият ритейл парк в Пловдив работи 13:05 | 28.11.2024 | 889

Баха открити първите търговски обекти: "Лидл" (Lidl) и "Техномаркет", които вече приемат клиенти, а до края на годината към тях като част от новия парк ще се присъединят още "Прокредит банк" (ProCredit Bank), ABC Pharmacy, Оптики Vidi и Сладкарници Нико. До пролетта се очакват магазини и на Nike, Under Armour, Sport Vision, Pepco, DM Drogerie, KiK, Tedi, JYSK и други.

още
Новият завод на "Арсенал" в Ст. Загора отваря на 25 октомври Новият завод на "Арсенал" в Ст. Загора отваря на 25 октомври 12:56 | 30.09.2024 | 644

В момента фирмата е най-голямата в страната по отношение на своя числен състав, като в нея работят над десет хиляди души, а дейността се разпростира в три общини - Казанлък, Мъглиж и Стара Загора. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg