АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Само пред ноември в Япония за бизнес и туризъм са пристигнали 3,19 милиона чужденци, според Националната туристическа организация.
Представите на академичната общност предложиха няколко послания, с които да се представя туристическият продукт на България.
Годишно има около 1,2 млн. посещения на планината, а нощувките са 3100. През последните години има коренна промяна в начина на ползването от гражданите на планината, като тенденцията от средата на миналия век е дълготрайният туризъм се трансформира в еднодневен.
Правителството одобри над 319 хил. лв. по насърчителна мярка за изграждане на пътна инфраструктура в община Куклен Министерският съвет прие Решение за одобряване на финансиране на публична общинска инфраструктура по реда на Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ).
Най-голямата от тях е тази за "ТЕЦ-БОБОВ ДОЛ" с 80 000 лeва за осем случая на нарушение на чл. 4 от Регламент (ЕС) №1227/2011 на Европейския парламент и на Съвета относно интегритета и прозрачността на пазара за търговия на едро с енергия (REMIT).
Добавената стойност, осигурена през 2022 г. от трети страни за автомобилния сектор на Евросъюза, е била с 54 на сто по-висока спрямо 2010 г., когато е възлизала на 51,1 млрд. евро. Тя обаче намалява със 7 на сто в номинално изражение спрямо 2015 г., когато достига 84,4 млрд. евро.
Зимният туристически сезон ще бъде открит на 7 декември в к.к. Пампорово и след това на 14 декември в Банско и в останалите курорти. От очаквания общ брой посещения на чужденци тази зима близо 2 млн. ще са с цел туризъм, тези, които ще изберат страната ни за ски туризъм, ще са около 300 000.
Този зимен туристически сезон – между декември и края на март, България очаква около 3,1 млн. чуждестранни посетители, докато през миналия техният брой е бил 2,9 млн. Това каза в интервю Румен Драганов, директор на Института за анализи и прогнози на информационната среда в туризма.
Подписка с искане за референдум за краткосрочните наеми. Аргументът – улици, по които не може да се върви спокойно, тротоари, заети с маси и недостъпни за жителите, шумове, които смущават нуждаещите се от почивка след работен ден, историческо наследство, експлоатирано от фирми за насърчаване на туризма.
Според горепосочените тенденции и прогнози България разполага с всички ресурси, които да доведат до доста приходи от винен туризъм и да го насърчат. Можем да се възползваме от такива нагласи и нужди, които вече съществуват в света, единственото, което може би ни липсва, е да разказваме убедително и последователно нашата винена история.