АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Ритейлърът монтира десета фотоволтаична инсталация в новооткрития си филиал в кв. “Изгрев“. В своята климатична стратегия компанията цели „пълнa въглepoднa нeyтpaлнocт" или постигане на „нyлeви" eмиcии по цялата верига на доставки дo 2050 г.


Договорът ще бъде подписан между Министерството на енергетиката на Република България и „Шел Експлорейшън енд Продъкшън“. В церемонията ще участват също министърът на енергетиката Жечо Станков и изпълнителният вицепрезидент проучвания, стратегия и портфолио на „Шел“ Юджийн Окпере.


На бургаското летище беше посрещнат първият за сезона полет с туристи. Самолетът на "Райънеър", изпълняващ редовна линия от полския град Краков, премина под водна арка на пистата, а пътниците на борда - общо 183-ма души, бяха приветствани от ръководството на аеропорта.


Стратегията ще бъде насочена към преодоляване на финансовите, регулаторни и административни пречки, които ограничават или забавят разрастването на стартиращите предприятия и превръщането им в печеливши дружества на единния пазар.


Засегната е работата на един от двата реактора на атомната централа, като през цялото време нейната сигурност не е била нарушена. Заради автоматичното спиране е била "изпусната водна пара, която не е радиоактивна". АЕЦ "Бецнау" произвежда около 6 тераватчаса електроенергия, което приблизително отговаря на потреблението на 1,3 милиона четиричленни домакинства.


В документа има редица предложения: сред тях са обвързване на минималната пенсия с линията на бедност или с друг обективен измерител, промяна на инвестиционната стратегия на така наречения „Сребърен фонд“, а също и разнообразяване на източниците на приходи в него, като например постъпления от определен процент от приходите от ДДС.


Броят на жилищните сгради с технически паспорти е малко над 2200, сочат данни от Дългосрочната национална стратегия за подпомагане обновяването на националния сграден фонд от жилищни и нежилищни сгради до 2050 г.


България има алтернатива за решаване на водната криза и тя е в използването на естествените ресурси от подземни води, които за за 30 години са увеличили количествата си - от 175 куб. метра за секунда през 70-те години, на 193 куб. метра в секунда към 2016-2021 г. Сега в страната се използват около 17% от наличните ресурси от подземни води.


През октомври за осем членки на ОПЕК + се планира да увеличат добива си със 180 000 барела на ден като част от стратегия за постепенен отказ от досегашните съкращения на добивите с общо 2,2 млн. барела на ден. Те обаче ще продължат да поддържат други, договорени преди това, намаления до края на 2025 г.


Проектът е на стойност 7 971 871 лв. и се съфинансира от Кохезионния фонд на Европейския съюз и националния бюджет чрез Програма „Транспортна свързаност” 2021-2027 г., Приоритет 5 „Техническа помощ”.