АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Темата бе обсъдена на кръгла маса "Необходимо законодателство за посредническите услуги при сделките с недвижими имоти", организирана от Националното сдружение "Недвижими имоти" (НСНИ), с подкрепата на Съвета на браншовите организации при Българската търговско-промишлена палата (БТПП).
От НСНИ отчетоха спад от 7- 8% на сделките с ваканционни имоти по Южното Черноморие и посочиха, че вече има процес на препродажба на свободния пазар на имоти, купени от руснаци.
Започва организирането на работата на център по медиация към Националното сдружение недвижими имоти /НСНИ/, към който да се насочват "лавинообразно" растящия брой на жалби, каза Иван Велков - председател на Управителния съвет на НСНИ.
До края на годината проектозаконът за регламентиране дейността на агентите в областта на недвижимите имоти, който вече е финализиран от Национално сдружение Недвижими имоти (НСНИ), ще бъде внесен в парламента. Какво налага това?
НСНИ финализира документа, който предлага идентификация на субектите с въвеждането на регистър на агентите и сделките, осъществени от тях.
До края на месец март ще бъде внесено предложение за „Закон за дейността на брокерите на недвижими имоти”.
Така се търгуваше обработваемата земя - ІІ-ра и ІІІ-та категория, в някои райони в края на 2011, тенденцията през 2012 е задържане на цените, каза за EconomyNews.bg Добромир Ганев, зам.- председател на Националното сдружение Недвижими имоти /НСНИ/, управител на Форос.
Публичните продажби на недвижими имоти стават все по-актуални заради кризата. През 2011 година са събрани вземания на стойност 700 млн. лв. от реализирането на 6000 принудителни продажби на недвижими имоти, стана ясно на семинар на НСНИ „Имотите 2012. Нещата, за които не се говори”.