АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
За повечето хора е абсурдно някой да ползва богатството си за плуване. Вместо да инвестираш, да използваш разумно и да разбереш как може да го направиш по-голямо, ти просто се хвърляш в него и се правиш на Аквамен. И затова ние изглеждаме луди за някои далечни държави – плуваме в богатство, без да го ценим. Нашето богатство обаче не е от жълтици, а нещо много по-важно.
Московски съд забрани на швейцарската банка Ю Би Ес (UBS), както и на придобитата от нея "Креди сюис" (Credit Suisse) да се разпореждат с дялове в техните руски дъщерни дружества. Това показват съдебни документи, публикувани след искане от руската "Зенит банк" (Zenit Bank), която се опасява от загуби, ако швейцарските кредитори напуснат Русия.
Около 61 милиарда швейцарски франка (68 милиарда долара) под формата на различни активи са напуснали "швейцарската банка през първото тримесечие на годината, като процесът все още не е спрял, предава Ройтерс, като се позовава на източници от банката.
Според проучване на "Грийн кинг" около 27 на сто от британците на възраст между 18 и 34 години възнамеряват да посетят някой пъб по време на уикенда на коронацията на крал Чарлз III. Очакванията са те да изпият около 1,8 милиона пинти бира.
Credit Suisse ще трябва да плати лихва от 1,5 на сто плюс 0,5 на сто за достъп до схемата за спешна ликвидна помощ, обяви централната банка на страната.
Според финансовата комисия на Сената на САЩ швейцарската банка продължава да помага на свръхбогати граждани да заобикалят данъчните закони, като са укрити доходи за повече от 700 милиона долара в нарушение на споразумение от 2014 година.
Помощта, която Швейцария ще окаже на Ю Би Ес (UBS), след като групата придоби рухналата друга швейцарска банка "Креди сюис" (Credit Suisse), се очаква да бъде в размер на 260 млрд. швейцарски франка, се посочва в документи, свързани със сделката, до които Ройтерс е получил достъп.
Базираната в Цюрих банка, която има дълбоки корени в швейцарската и световната икономика, е в процес на преструктуриране след серия скандали, загуби и промени в управлението.
Анализатори от американската банка "Джей Пи Морган" (JPMorgan) обявиха, че заемът няма да бъде достатъчен, за да успокои опасенията на инвеститорите, което означава, че най-вероятният изход от ситуацията ще бъде продажбата на "Креди сюис", информира Ройтерс.
Затова открито казвам: не разбирам откъде е това надменно господарско самочувствие, да идва някой да ни казва как трябва да живеем и за какво. В живота има нещо, което е неприкосновено - това е личният ни избор.