АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Тримесечният общ доход средно на лице от домакинство през третото тримесечие на 2024 г. е 3 351 лв. и нараства с 16.6% спрямо същия период на 2023 година.
Най-големите компании за хранителни стоки и напитки в света продават по-малко здравословни продукти в страните с ниски доходи, отколкото в тези с високи доходи, се посочва в нов доклад. Продукти, продавани от компании като "Нестле" (Nestle), "ПепсиКо" (PepsiCo) и "Юниливър" (Unilever), са оценени като част от глобалния индекс, публикуван от "Достъп до инициатива за хранене", първият от 2021 г.
Предложението за въвеждането на допълнително данъчно облагане на най-богатите е прието предимно с гласовете на депутатите от френската левица, начело с представителите на лявата партия "Непокорна Франция".
Между юли и септември оборотът на компанията се е понижил с 1 на сто, достигайки 17,84 милиарда долара. Компанията прогнозира преди десетина дни, че тримесечните й резултати ще бъдат утежнени от общи разходи преди облагане с данъци от около 5 милиарда долара.
Страните от ЕС с най-висок бюджетен дефицит през миналата година са били Италия (7,2 на сто), Унгария (6,7 на сто) и Румъния (6,5 на сто). При общо 10 държави от Евросъюза бюджетният дефицит е бил над 3 на сто, посочва Евростат.
Постигнатите договорености предвиждат социални помощи да се изплащат само за срок от две години, а размерът им да бъде поне с 500 евро по-нисък от минималната работна заплата в страната. Обмисля необлагаемият годишен минимум да достигне 12 000 евро от 2029 г., а по-високите доходи от трудова дейност да бъдат облагани с 25 до 45 на сто.
Те са проекти на Закони за изменение и допълнение на Закона за корпоративното подоходно облагане (ЗКПО), Закона за данъците върху доходите на физическите лица (ЗДДФЛ), Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС) и Закона за акцизите и данъчните складове (ЗАДС).
Износът на стоки от държавите от Евросъюза за трети страни през юли 2024 г. се увеличава с 11,6 на сто спрямо година по-рано и се оценява на 230,2 млрд. евро. Вносът нараства с 4,8 на сто до 211,1 млрд. евро.
По този показател водеща сред страните от Евросъюза през този период е Нидерландия (83,7 на сто), а на последно място е Италия (66,8 на сто). Сред страните от Евросъюза най-съществено нарастването на броя на заетите през този период е отчетено в Естония (+1 процентен пункт), Литва (+0,9 процентни пункта) и Чехия (+0,8 процентни пункта).
Печалбите преди облагане с данъци на японските компании са достигнали рекордните 35,77 трилиона йени (244 милиарда долара) през тримесечието от април до юни, а капиталовите им разходи са нараснали със 7,4 процента през същото тримесечие на годишна база. Това показват най-новите данни, публикувани от японското правителство и цитирани от Киодо.