АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
За домакинства със средни и високи доходи максималната субсидия ще достига съответно 3000 и 2000 евро, обяви правителството. През 2025 г. за покупка на електрически коли ще бъдат предоставени общо 700 млн. евро спрямо 1,5 млрд. евро през текущата година.
Тримесечният общ доход средно на лице от домакинство през третото тримесечие на 2024 г. е 3 351 лв. и нараства с 16.6% спрямо същия период на 2023 година.
Най-големите компании за хранителни стоки и напитки в света продават по-малко здравословни продукти в страните с ниски доходи, отколкото в тези с високи доходи, се посочва в нов доклад. Продукти, продавани от компании като "Нестле" (Nestle), "ПепсиКо" (PepsiCo) и "Юниливър" (Unilever), са оценени като част от глобалния индекс, публикуван от "Достъп до инициатива за хранене", първият от 2021 г.
Лекарите от първичната медицинска помощ получават най-ниските заплати сред лекарите в Турция, посочва "Хюриет дейли нюз" и допълва, че с новата схема те могат да загубят до 30 на сто от основната си заплата.
Предложението за въвеждането на допълнително данъчно облагане на най-богатите е прието предимно с гласовете на депутатите от френската левица, начело с представителите на лявата партия "Непокорна Франция".
Между юли и септември оборотът на компанията се е понижил с 1 на сто, достигайки 17,84 милиарда долара. Компанията прогнозира преди десетина дни, че тримесечните й резултати ще бъдат утежнени от общи разходи преди облагане с данъци от около 5 милиарда долара.
Постигнатите договорености предвиждат социални помощи да се изплащат само за срок от две години, а размерът им да бъде поне с 500 евро по-нисък от минималната работна заплата в страната. Обмисля необлагаемият годишен минимум да достигне 12 000 евро от 2029 г., а по-високите доходи от трудова дейност да бъдат облагани с 25 до 45 на сто.
Те са проекти на Закони за изменение и допълнение на Закона за корпоративното подоходно облагане (ЗКПО), Закона за данъците върху доходите на физическите лица (ЗДДФЛ), Закона за данък върху добавената стойност (ЗДДС) и Закона за акцизите и данъчните складове (ЗАДС).
Печалбите преди облагане с данъци на японските компании са достигнали рекордните 35,77 трилиона йени (244 милиарда долара) през тримесечието от април до юни, а капиталовите им разходи са нараснали със 7,4 процента през същото тримесечие на годишна база. Това показват най-новите данни, публикувани от японското правителство и цитирани от Киодо.
Новият бюджет ще трябва да намери правилния баланс между ангажиментите за спазване на новите фискални правила, които определят ограничение от 3% за ръста на първичните разходи през 2025 г., и необходимостта от продължаване на политиката за подпомагане на ниските доходи, както правителството вече обяви, наред с по-нататъшното намаляване на данъчната тежест.