АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Сред ключовите аспекти на споразумението, подписано от България, Азербайджан, Турция и Грузия, е разширяването на стабилното междурегионално сътрудничество чрез развитието на зелени енергийни зони и коридори, които ще допринесат за сигурността на снабдяването с енергийни ресурси и устойчивото икономическо развитие на региона.


Средствата са за развитие на индустриални и логистични паркове в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник . Те се отпускат от МРРБ по линия на ПРР чрез подбор на проектни предложения по мярка „Подкрепа за индустриални и логистични паркове и зони с фокус върху използването на чиста енергия“ в рамките на Приоритет 4 „Справедлив преход“. Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки.


Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки. Първата е за разширяване и/или развитие на нови индустриални зони/паркове с фокус върху чисти технологии в засегнати от въгледобива терени и съществуващата енергийна инфраструктура.


За цялата 2024 г. БВП се повишава с 1 на сто в ЕС и с 0,9 на сто в еврозоната спрямо годишно увеличение с 0,4 на сто и в двете зони през 2023 г.


"Национална компания индустриални зони" ЕАД към Министерството на икономиката и индустрията, която е вторият акционер в "Индустриална зона Загоре" в Стара Загора, е дала съгласието си за придобиване на терена на бившето летище. В края на седмицата предстои общо събрание на акционерите, следват и разговори с новия министър на икономиката за приключване на сделката.


Процедурата включва проектиране, строителство и авторски надзор, като е предвидено и обновяване на сградния фонд, според публикуваната информация за нея в регистъра на Централизираната автоматизирана система "Електронни обществени поръчки“. Общата прогнозна стойност е 27 034 263,84 лева без ДДС.


В навечерието на Международния ден на влажните зони разказваме за неземно красивите Чаирски езера – седем водоема в Западните Родопи между селата Триград и Мугла, които притежават статут на защитени торфища.


Системата влезе в експлоатация в началото на 2020 г. и изцяло премахна хартиеният обмен на документация. Общият брой на публикуваните електронни обществени поръчки надхвърли 102 000, като само за миналата година те са над 25 000, което е значително повече в сравнение с предходни години. Най-много са публикуваните обществени поръчки за доставки – близо 50 000, следвани от поръчките за услуги и строителство.


Докладът на ЕК представя „доказателства за това, че Китай ограничава достъпа на производителите на медицински изделия в ЕС до своите обществени поръчки по нечестен и дискриминационен начин“.


Предложение на Chevron и HELLENiQ Energy за търсене на въглеводороди в морските зони в рамките на концесионните зони „Блок A2“ и „Южен Пелопонес“ получи официално зелена светлина от Министерството на околната среда и енергетиката.