АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


След пандемията работещите дистанционно се пренесоха в кафенета и ресторанти. В резултат на тази практика някои заведения в Германия редица маси са заети за дълги периоди, но консумацията е малка и оборотът им е сравнително нисък.


От 28 март т.г. започва изпълнението на програмата за профилактика и рехабилитация за 2025 г., като са подписани договорите с 23 юридически лица за общо 52 заведения, изпълнители на програмата.


Инвеститорският интерес към родопския град е свързан предимно с намерения за изграждане на бензиностанции, заведения и магазини по трасето, през което ще минава трансграничният трафик.


Веригата има 1232 заведения в 24 страни по света, инвестира 300 000 евро в Плевен. Той е вторият в страната. Първият ресторант е в Стара Загора. Плановете на компанията предвиждат активна експанзия през следващите години. За откриване се подготвят още два обекта - в Пловдив и Бургас.


Жалбата срещу НКЖИ е внесена от "Монолит София" АД по реда на Закона за обществените поръчки (ЗОП) в частта му за сроковете за подаване на оферти за участие в процедури. Тя е срещу решението за модернизация на железопътна линия Видин - София и железопътен участък Медковец - Срацимир.


Обемът на неизпълнените поръчки, с отчитане на цените, се е увеличил с 0,2 на сто на месечна основа, съобщи Федералната статистическа служба (Destatis). Показателят все пак остава с 0,6 на сто под нивото от декември 2023 г.


Половината от анкетираните самонаети лица в Германия (50,5 процента) са се оплакали през януари от твърде малко поръчки спрямо 48,5 процента през октомври, когато бе проведено предишното такова проучване, показват данни на мюнхенския институт "Ифо" (ifo). Следователно този дял сред самонаетите е значително по-висок от дела в икономиката като цяло, който е 40,2 процента.


През последния месец на 2024 г. отчетеното увеличение при броя на поръчките е 6,9 на сто спрямо ноември на сезонно и календарно коригирана база.


Процедурата включва проектиране, строителство и авторски надзор, като е предвидено и обновяване на сградния фонд, според публикуваната информация за нея в регистъра на Централизираната автоматизирана система "Електронни обществени поръчки“. Общата прогнозна стойност е 27 034 263,84 лева без ДДС.


Системата влезе в експлоатация в началото на 2020 г. и изцяло премахна хартиеният обмен на документация. Общият брой на публикуваните електронни обществени поръчки надхвърли 102 000, като само за миналата година те са над 25 000, което е значително повече в сравнение с предходни години. Най-много са публикуваните обществени поръчки за доставки – близо 50 000, следвани от поръчките за услуги и строителство.