АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Средствата са вложени в проекти в общините Монтана, Вършец, Правец, Брезник, Земен, Белоградчик, Ботевград, Чипровци, които целят съхраняване и популяризиране на местното природно и културно наследство.


На заседание Управителният съвет на Българската народна банка (УС на БНБ) одобри преработените графични проекти за българска национална страна на евромонетите от всички номинали - 1 цент; 2, 5, 10, 20 и 50 цента; 1 евро и 2 евро, като единствената промяна е годината на емисията „2026“.


Това видео предоставя илюстративни кадри на поредица от проекти, финансирани от ЕС чрез платформата WBIF между 2018 г. и 2024 г. в приоритетни области като енергия, околна среда/климат, частен сектор, човешки капитал и устойчив транспорт.


Терените се намират в землищата на гр. Русе, гр. Мартен, с. Николово и с. Басарбово в община Русе, както и в с. Красен, община Иваново, област Русе. Средствата за обезщетяване на собствениците са за сметка на Агенция „Пътна инфраструктура“.


Проектът на Община Петрич "Нисковъглеродна безкрайна пътека" се реализира по Програма INTERREG VI-A- IPA "България - Северна Македония" 2021-2027. Основната дейност, предвидена в проекта, е разработване на съвместен нисковъглероден туристически продукт, включително и веломаршрут във формата на знак за безкрайност, който да свързва градовете Петрич, Струмица, Берово, Струмяни и обратно, преминавайки през новия гранично...


Според плана междусистемната връзка с Унгария се намира в близост до граничния пункт Хоргош в община Канижа, Северна Сърбия, а краят на трасето е на терминала на „ТРАНСНАФТА“ АД в Панчево.


Избраните проекти подкрепят реформи в областта на конкурентоспособността, качеството на публичната администрация, бизнес средата за малки и средни предприятия и адаптиране на енергийните системи към екологичния и цифровия преход.


Това е част от стратегията за управление на отпадъците в община Стара Загора- отпадъкът да се сепарира при този, който го генерира. Местната администрация е кандидатствала по програма за биоразградими отпадъци.


През 2018 год. държавата предостави безвъзмездно на Община Бургас цялата територия на бившата авиобаза. Идеята беше там да се обособи нова индустриална зона. Наложи се обаче Общината да върне имота, тъй като две големи инвестиционни намерения бяха провалени след жалби на местни политици пред Бургаския административен съд.


В енергетиката се насочват средства конкретно за проекти - изграждане на 7 и 8 блок в АЕЦ "Козлодуй", Вертикален газов коридор, който ще запази България на картата като транзитьор на природен газ, от който ние печелим огромни средства, които се реинвестират както в мрежата, така и влизат в държавния бюджет през съответните плащания от дружеството.