АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Проектът на Община Петрич "Нисковъглеродна безкрайна пътека" се реализира по Програма INTERREG VI-A- IPA "България - Северна Македония" 2021-2027. Основната дейност, предвидена в проекта, е разработване на съвместен нисковъглероден туристически продукт, включително и веломаршрут във формата на знак за безкрайност, който да свързва градовете Петрич, Струмица, Берово, Струмяни и обратно, преминавайки през новия гранично...


Според плана междусистемната връзка с Унгария се намира в близост до граничния пункт Хоргош в община Канижа, Северна Сърбия, а краят на трасето е на терминала на „ТРАНСНАФТА“ АД в Панчево.


Това е част от стратегията за управление на отпадъците в община Стара Загора- отпадъкът да се сепарира при този, който го генерира. Местната администрация е кандидатствала по програма за биоразградими отпадъци.


Най-голямо увеличение е регистрирано в Русе (8 на сто), следван от градовете Пловдив (5,9 на сто), Варна (5,1 на сто) и Стара Загора (4,5 на сто). През четвъртото тримесечие на 2024 г. цените на жилищата в страната са се увеличили с 18,3 на сто в сравнение с четвъртото тримесечие на 2023 година.


Средствата са за развитие на индустриални и логистични паркове в областите Стара Загора, Кюстендил и Перник . Те се отпускат от МРРБ по линия на ПРР чрез подбор на проектни предложения по мярка „Подкрепа за индустриални и логистични паркове и зони с фокус върху използването на чиста енергия“ в рамките на Приоритет 4 „Справедлив преход“. Инвестициите са насочени към пет приоритетни мерки.


През 2018 год. държавата предостави безвъзмездно на Община Бургас цялата територия на бившата авиобаза. Идеята беше там да се обособи нова индустриална зона. Наложи се обаче Общината да върне имота, тъй като две големи инвестиционни намерения бяха провалени след жалби на местни политици пред Бургаския административен съд.


Общата му стойност е 3 302 627,03 евро, като средствата са разпределени между двата основни партньора Община Балчик, България и Община Меджидия, Румъния.


Боровата гора, също както и тази над Шипка, пострадаха сериозно след преминалата опостушителна градушка от 13 юни 2024 г. Иглолистните дървета бяха поразени и от невиждани ветровал и леден апокалипсис от 25 октомври 2014 г., както и от появилите се вредители по дърветата, нанесли непоправими щети.


Според данните, публикувани на сайта на Централната банка на Черна гора (CBCG), най-голяма печалба от 60,09 милиона евро е реализирала Crnogorska Komercijalna Banka, следвана от NLB и Hipotekarna Banka с печалби съответно –27,75 милиона евро и 18,46 милиона евро.


Бойкоти на цялата търговска мрежа и на отделни търговски вериги бяха обявени първо в Хърватия през януари по призив на гражданската платформа "Ало, инспекторе". Подобни акции за бойкот на магазините се организираха и в други страни като Босна и Херцеговина, Черна гора и Република Северна Македония.