АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
За най-бързо развиващо се микропредприятие награда бе присъдена на фирма "Техновита" ЕООД. Номинации получиха "Алфа Ер Ти Дизайн" и Джепето Машинари. Наградата връчи кметът на община Самоков инж. Ангел Джоргов.
В края на февруари ТЕЦ "Марица изток" 3 излезе на свободния пазар и временно прекрати дейност. През март от "Бюрото по труда" в Стара Загора обявиха, че са получили уведомление за съкращаване на 160 работници от предприятието от 10 май.
Изпреварващият икономически растеж в няколко от по-малките области продължава, като постепенно делът на София в общия БВП на страната намалява. Въпреки това столицата запазва водещата си роля с 41% от БВП през 2022 г., или 68,7 млрд. лв., следвана от Пловдив и Стара Загора.
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
Направен е изборът на фирми, които ще извършат енергийна ефективност на девет многофамилни жилищни сгради в Хасково. Санирането е по програмата на МРРБ и Община Хасково. Финансирането е в размер на близо 14 милиона лева.
"Заводът на "Арсенал" в град Стара Загора е най-роботизираният завод в България", заяви по време на откриването изпълнителният директор на дружеството инж. Николай Ибушев.
Най-скъпи в абсолютни числа остават имотите в столицата - средно по 1840 евро на квадратен метър. Веднага след София се подреждат Варна и Бургас - с цени от 1443 и 1300 евро на квадратен метър. В Пловдив средната цена надминава 1200 евро на квадратен метър, а имотите в Русе се оказват по-скъпи от тези в Стара Загора.
Тя бе реализирана с финансовата подкрепа на ОП "Региони в растеж 2014-2020", съфинансирана от ЕС, чрез Европейски фонд за регионално развитие. Общата стойност на проекта е 9 274 578,02 лв. Част от сумата е собствено финансиране, осигурено от община Пловдив. То е в размер на 1 259 421,00 лв.
Проектът е на стойност 1 942 500 лева без ДДС, осигурени от бюджета на Министерството на регионалното развитие и благоустройството, след подписано споразумение с Община Хасково. Изграждането на комплекса трябва да приключи за 180 календарни дни.
Контрактите са на стойност 100 млн. лв. и предвиждат изпълнението на различни инфраструктурни обекти в 38 общини – Гоце Делчев, Петрич, Сатовча, Карнобат, Созопол, Средец, Горна Оряховица, Павликени, Свищов, Брегово, Грамада, Добричка, Тервел, Бобов дол, Дупница, Кочериново, Кюстендил, Сапарева Баня, Летница, Монтана, Белово, Брезник, Ковачевци, Гулянци, Плевен, Перущица, Нова Загора, Антон, Ботевград, Мирково, Сливница, Гълъбово, Нови...