EUR 1.9558
USD 1.7689
CHF 2.0791
GBP 2.3014
CNY 2.4291
you tube
mobile version

Общият съд на ЕС срещу Google

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Общият съд на ЕС срещу Google

mail09:45 | 16.09.2022прегледи 779 коментарикоментари 0


Общият съд на Европейския съюз потвърди антитръстовото решение срещу американския технологичен гигант "Гугъл" (Google), дъщерна компания на "Алфабет" (Alphabet), за това, че е използвал мобилната си операционна система "Андройд" (Android) за нарушаване на свободната конкуренция, съобщи Ройтерс. Въпреки това съдът намали рекордно високата глоба от 4,34 милиарда евро на 4,125 милиарда евро.

"Общият съд на ЕС до голяма степен потвърждава решението на Европейската комисия, че "Гугъл" е наложил незаконни ограничения на производителите на мобилни устройства, опериращи чрез "Андройд" и операторите на мобилни мрежи, за да консолидира господстващото положение на своята търсачка", обяви европейската съдебна институцията.

"За да отрази по-добре тежестта и продължителността на нарушението, Общият съд на ЕС счита за уместно да наложи глоба от 4,125 милиарда евро на "Гугъл", като мотивите му се различават в определени аспекти от тези на Комисията", посочиха съдиите.


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg

Трейлър на руския игрален "ВЫЗОВ", заснет в Космоса

13:39 | 03-09-23 | 7152