АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
На над 3000 кв.м. изложбени площи ще се представят овощари, фермери, преработватели на плодове и зеленчуци и богато разнообразие от продукти и услуги за сектора в най-добрите традиции на агропроизводството у нас.
Четири тематични зони ще оформят:✅ експозиционна платформа с водещи фирми-изложители;✅ b2b зона за контакти с бизнеси и търговци от цяла България и потенциални търговски партньори за европейския пазар;✅ семинари и дискусии с водещи лектори по полезни теми;✅ фермерски базар с прясна, чиста и вкусна храна.
На месеца на колективния щанд на страната ни продукцията си представиха "Гая био фрут", "Каладан-Аракис", "Спасов гардън", "Интерфрукт Р", "Дунав плод", "Тера трейдинг - 2010", ЗП Анелия Кънчева Кръстева-Петрова, ЕТ Боян Боянов - Пчела - К Руска Боянова.
Шестото издание на изложението ще представи водещите компании за препарати за растителна защита, торове и консумативи, земеделска техника, оборудване и съоръжения. Тук ще бъдат и фирми в областта на агроконсултациите и финансирането за сектора, а входът, както винаги, е свободен за всички посетители!
В рамките на 3 дни престижният специализиран форум за свежи плодове и логистиката им събра в германската столица изложители от цял свят. Българските земеделски производители отбелязват най-мащабното представяне на страната ни досега. И тази година то се осъществява с подкрепата на Министерството на земеделието и Държавен фонд „Земеделие“
На колективния щанд на страната ни ще се представят производители от Националния съюз на градинарите в България, Съюза на дунавските овощари и Българската асоциация на производителите на оранжерийна продукция.
В Полша например европейската субсидия е на килограм произведена продукция, нас за площ. Някои овощари вече се отказали от бизнеса си и изкоренили градините си, като се насочили към зърнопроизводство.
Оперативният фонд се създава за изпълнение на оперативната програма. Той се финансира от парични вноски от организацията на производителите, от нейните членове и от финансовата помощ от ЕС.
Управителният съвет на ДФ „Земеделие” разшири обхвата на схемата de minimis, одобрена на 12 май като стимул за българските овощари при реализацията на реколтата от български череши и вишни през настоящата изкупна кампания.
При подпомагането за плодовете от основната група е определена ставка от 1 820,85 лева за първите 30 ха, а над 30 ха -1 213,90 лева. По схемата за обвързано подпомагане на сливи и десертно грозде ще се изплаща по 1 040,70 лв./ха за първите 30 ха и 693,80 лв./ха за всеки следващ.