АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
Средствата се предоставят от МРРБ и ОП “Регионално развитие”.
Три парка в Монтана ще бъдат ремонтирани по проект на местната община, финансиран от Оперативна програма "Региони в растеж" на ЕС, съобщи кметът Златко Живков.
Областите Велико Търново, Габрово, Плевен, Търговище, Хасково и Софийска област ще могат да получат безвъзмездна европейска помощ през програмен период 2021-2027 г., близо 1 млн.жители ще имат достъп до модерни системи за доставка на питейна вода и пречистване на отпадъчни води.
Сумата, определена от МТСП за областта, е 2 595 717 лева, като това ще осигури финансирането на 482 работни места при средно възнаграждение от 897,55 лева на работник месечно. Средствата включват и осигуровки за сметка на работодателя, както и добавки за клас прослужено време.
Единият предвижда построяването на около 8,5 км от път III-1008 в участък, започващ приблизително преди отклонението за с. Колибите до бъдещия ГКПП „Струмяни – Берово“. Във втория вариант е заложено строителство на нова отсечка, с приблизителна дължина 10,8 км, от път III-1008. Тя започва преди отклонението за с. Колибите и завършва до бъдещия ГКПП.
Първият проект е за основен ремонт на близо 23 км от път I-1 София - Ботевград, в участъка от 214-ти км, в района на с. Чурек, до пътен възел „Яна“ при 237-ми км. Вторият проект включва аварийното укрепване на анкерната стена при 210-и км от първокласния път, в района на тунел „Витиня“.
Как градовете могат да се адаптират към климатичните промени коментираха кметове и експерти по време на международна конференция. Източниците за финансиране на климатични политики, от които България може да се възползва, са многобройни и до 2030 г. възлизат на над 11 млрд. евро.
По данни на ОИЦ - Благоевград на територията на областта най-много проекти, финансирани от ЕСИФ, са реализирани в Община Благоевград, следвана от Петрич и Гоце Делчев. Община Благоевград и Община Банско заемат челните позиции в анализите по отношение на вече изплатените средства.
С 2 140 000 лв. реставрират Самуилова крепост, с до 15 000 000 лв. финансират програма “Приеми ме”, 40 000 лв. дават за партньорство по “Коменски”.