АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Как се одобрява този бюджет? Кой проверява дали парите са похарчени добре? Ето къде се намесва Европейският парламент!
Модерните златотърсачи не се опитват да добиват самородно злато, а просто купуват ценния метал. Те влагат парите си в инвестиционно злато, тъй като са убедени, че по този начин ще ги защитят във времена на геополитически конфликти и на висока инфлация.
Надали има разумен човек, който не предпочита да купи стока или услуга, която е с намалена цена. Търговците предлагат най-различни намаления, акции и промоции, но средния потребител не може да следи всичко. В същото време голяма част от промоциите са типични за определени стоки и периоди от годината. Затова е добре да знаем, в кои периоди е най-изгодно да се купуват определени продукти.
Сравняваме цените в Северна Македония. На 40 км от Благоевград - в магазините в Делчево, през есента посещенията за пазар зачестяват заради приготвянето на зимнина, казват местните търговци, а цените са по-ниски от тези у нас.
Имайки предвид опитите на Кремъл от 2022 година да манипулира Европа чрез доставките на газ, за да подкопае нейната решителност за поддръжка на Украйна, новите закани на руския президент не изглеждат невероятни. А САЩ и ЕС са свикнали да купуват споменатите суровини от Русия в големи обеми.
Основният двигател на този ръст са атрактивните банкови условия и ниските лихви по кредитите. В същото време, пред пазара стоят много неизвестни, като например влизането на България в Еврозоната, както и глобалните събития като военните конфликти в Русия/Украйна и Близкия Изток, които също оказват влияние.
Статистиката сочи, че вече има превес на онлайн пазаруването над офлайн пазаруването, най-видим в по-младите възрастови групи. Бюджетите за онлайн покупки също надвишават тези за пазаруване в магазин, а хората са склонни да поемат риска да поръчват онлайн категории продукти, които традиционно купуват от физически обект, за да си спестят време в обикаляне на магазини. Така електронната търговия увеличава обхвата си в категории като електроника...
Ето кои са топ 5 дестинации, където почиваха българите за лято 2024. Тази година те се ориентираха предимно в средиземноморските страни, като най-предпочитани са Испания, Гърция и Италия.
През 2023 г. нидерландците са ходили на почивка общо 37,6 милиона пъти. От тях 16,7 млн. пъти са избрали да почиват в собствената си страна, а 20,9 млн. - в чужбина. Германия е била най-популярната дестинация за почивка както през летния, така и през зимния период, докато през 2022 г. нидерландците все още са предпочитали Франция. През 2023 г. Франция е втора (2,9 млн. почивки), а трета е Испания (2,1 млн.).
Производителят на хранителни продукти вече обяви през март миналата година, че съкращава около 7500 работни места в целия свят, за да намали разходите си. По това време не беше известно къде ще бъдат съкратени работните места.