АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
1/3 от българите заявяват, че практикуват в ежедневието си форми на зелен начин на живот –използват енергоспестяващи крушки и уреди (39,7%), събират отпадъците разделно (38,9%), имат у себе си платнена торбичка за пазар (39,7%), карат колело - 22,8%.
На 1 септември те ще бъдат последвани от нови етикети за електрическите крушки и лампите с фиксирани светлинни източници, а през следващите години ще последват и други продукти.
Почитателите на Лъвската риба казват, че е много вкусна. "Лъвската риба може да бъде приготвена по много различни начини - на грил, пържена, както искаш", казва местният готвач Стелиос Георгиу. "Стига да махнеш жилото, което съдържа отрова, можеш да я поднесеш като всяка друга риба".
Близо 34% от потребителите не знаят, че LED крушката има 2 години гаранция, показва неформално проучване на българска марка за енергоспестяващо и LED осветление. Над една трета от хората, участвали в анкета на уебсайта на марката, погрешно смятат, че гаранцията на светодиодните крушки е 6 месеца или 1 година.
Големите вериги супермаркети и кварталните магазини са на второ място като избор на потребителите и събират по 23%.
Акцент на изложението в контекста на предстоящия зимен сезон са енергоспестяващите технологии. Гостите ще могат да се запознаят с уникален продукт, произвеждан в България, който гарантира 50% намаление на разходите за отопление.
Пръстен със специална кухина за скрита отрова от края на 14 век намериха археолозите при разкопките на нос Калиакра.
През настоящия месец септември близо 20% от хората, които пазаруват енергоспестяващи лампи в интернет, го правят от мобилно устройство.
Качествените енергоспестяващи лампи струват между 4 и 10 лева, сигнализират фирми производители дни преди влизането на пълната забрана за обикновените крушки.
Те се използват в производството на компютри, екрани, аудио материали, камери и фотоапарати, автомобилни части, електрически крушки, батерии и много други.