АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
Направен е изборът на фирми, които ще извършат енергийна ефективност на девет многофамилни жилищни сгради в Хасково. Санирането е по програмата на МРРБ и Община Хасково. Финансирането е в размер на близо 14 милиона лева.
Проектът е на стойност 1 942 500 лева без ДДС, осигурени от бюджета на Министерството на регионалното развитие и благоустройството, след подписано споразумение с Община Хасково. Изграждането на комплекса трябва да приключи за 180 календарни дни.
Започва текущ ремонт на 23 км от първокласен път I-8 Пловдив - Хасково в област Хасково. Проектът включва цялостно преасфалтиране на участъка между Върбица, Горски извор, Клокотница и Хасково. Предвидено е възстановяване на отводняването, почистване и профилиране на канавките на пътя. Ремонтираното трасе ще бъде с нови ограничителни системи и хоризонтална маркировка. Ще бъдат обновени пътните знаци.
Третокласният път осигурява пряка връзка от АМ „Тракия“ до път I-8 Пловдив – Хасково. Инвестицията е за близо 17 млн. лв. и средствата са от бюджета на Агенция „Пътна инфраструктура“.
През август месец в пограничната община е отчетено равнище на безработица от 4,4 процента. На второ място е областния град Хасково с 5,5 процента. В противоположния край на сравнителната таблица на общините в региона е Ивайловград, където се отчита най-високото равнище на безработица от 16,8 процента.
Най-голямото количество отпадъци са събрани на територията на РИОСВ София - 1015 тона, следвано от РИОСВ Пловдив – 496 тона, а най-малко отпадъци са събрани на територията на РИОСВ Велико Търново – 34 тона.
Те са на територията на Регионалните инспекции по околната среда и водите (РИОСВ) в Хасково, Стара Загора, Плевен, Монтана и Смолян. 24 вековни дървета се намират в обхвата на РИОСВ – Хасково. Те са от вида цер, благун, космат дъб, бяла топола, чинар, обикновен бук и полски ясен. 13 от тях са предложени от Асоциацията на парковете в България, 10 от Туристическо дружество „Аида“ - Хасково и едно от гражданин.
Манов, билков, горски, лавандулов мед могат да дегустират минувачите на градския площад "Свобода" в Хасково тези дни. Провокирани са от изложението в центъра на града, където могат да опитат от различни видове "течно злато". Производството е на местното Сдружение "Пчела-Източни Родопи". В него членуват 45 души.
Максималният размер на помощта ще се увеличи от 50 % на 60 % от допустимите инвестиционни разходи в Стара Загора и в части от областите Сливен и Хасково, и от 60 % на 70 % в части от област Ямбол.