АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Сред страните членки на ЕС най-голямо повишение е регистрирано в Чехия ( 46 на сто на през март 2025 г. спрямо март 2024 г.), следвана от Словакия (29,8 на сто) и Унгария (26 на сто). За сметка на това яйцата са поевтинели най-много в Нидерландия (3,6 на сто), Люксембург (3,2 на сто) и Гърция (2 на сто).


"Доказателство за значението на Германия като водещ външноикономически партньор на България са ускорените темпове на нарастване на търговския стокообмен, както и сериозното присъствие на германски компании, опериращи на българския пазар и развиващи бизнес у нас", изтъкна икономическият министър.


Китайската компания постепенно въвежда своите модели на европейския пазар, а моделите Tiggo 7 и Tiggo 8 - както версиите с двигател с вътрешно горене, така и плъг-ин хибридните версии - получиха сертификат WVTA (Whole Vehicle Type Approval) от ЕС.


Страната ни активно участва в подготовката на споразумение за глобалното ценообразуване. Изложението IN-COSMETICS GLOBAL се проведе в център РАИ, Амстердам. Глобалното събитие за козметика, етерични масла и суровиниза продукти за лична хигиена с над 1000 изложители, показващи най-новите постижения в науката, иновациите и устойчивостта.


По-ниски от 1000 евро са МРЗ в България и в Унгария (707 евро), Латвия (740 евро), Румъния (814 евро), Словакия (816 евро), Чехия (826 евро), Естония (886 евро), Малта (961 евро), Гърция (968 евро) и Хърватия (970 евро).


Трябва да е ясно, че под една или друга форма ще става все по-трудно на Европа да разчита на модел, изцяло базиран на няколко мощни индустрии, които да се опират на американския пазар“, посочи Богданов.


От началото на годината до момента пласираният дълг на вътрешния пазар е 1 млрд. лв., по данни на БНБ и МФ. С новата емисия продадените ДЦК може да достигнат 1,5 млрд. лв.


Стратегията ще бъде насочена към преодоляване на финансовите, регулаторни и административни пречки, които ограничават или забавят разрастването на стартиращите предприятия и превръщането им в печеливши дружества на единния пазар.


Най-ниски са те в България - средно 10,6 евро на час, следвана от Румъния - 12,5 евро и Унгария - 14,1 евро. Най-високи разходи за труд в ЕС са отчетени в Люксембург - средно 55,2 евро на час, Дания - 50,1 евро на час и Белгия - 48,2 евро на час.


Регистрираните нови автомобили в България отбелязаха по-силен спад с 5,8% през февруари и с 2,5% през първите два месеца на настоящата година, показват последните данни на Асоциацията на европейските автомобилостроители (ACEA).