АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Изграждането на парка до Свищов се финансира от Министерството на иновациите и растежа с близо 27 млн. лв. по процедурата за развитие на индустриалните зони и паркове от Националния план за възстановяване и устойчивост. ББР осигурява 25,5 млн. лв. мостово финансиране.
Министър Карадимов определи развитието на индустриалните паркове като могъщ икономически локомотив и като привлекателно място за инвестиции, от които България се нуждае. Именно чрез ИП се преодоляват и регионалните диспропорции. Това е изключително важна тема за Северна България.
Илия Станчев, мениджър в София Тех Парк, направи тест драйв на V500e на територията на парка. Той беше силно заинтригуван от факта, че електромобилът има впечатляващ пробег от 300 км с едно зареждане.
Проектите, одобрени за подкрепа, са в десет града: Русе, Шумен (два индустриални парка), Свищов, Ловеч, София, Бургас, Стара Загора, Видин, Търговище, Сливен. Приоритет по програмата имаха кандидатите в Северна България, с цел да се намалят регионалните дисбаланси в страната.
Капацитетът за производство на катодна (рафинирана) мед ще бъде увеличен от 230 000 до 340 000 тона годишно. Започва се и изграждането на два нови фотоволтаични парка - "Аурибис-2" и "Аурубис-3".
На пазара се наблюдава висока активност от страна на търсенето. В резултат на това нивото на свободни площи на бул. "Витоша" достигна предпандемичната си стойност от 1 на сто. Трите опериращи търговски парка в София не разполагат с вакантни пространства.
Градският парк ще бъде достъпен от девет входни точки. В него са създадени и оранжерии, където гражданите ще могат да се възползват от биологичните продукти, отгледани в парка.
Новото съоръжение е с четири лъча и осигурява вход към Индустриалния парк, както и връзките между зоните В и С в парка. Паралелно с новото кръстовище беше извършен ремонт и на съществуващото кръгово на път I-7.
Това е причината за някои от тях да се планира разширяване на площите. През полугодието общият обем площи в търговски паркове в столицата се задържа на 66 300 кв. м., което включва 3 парка. Един обект е на етап "в строеж" и няколко на етап "в проект".
Търговете за строителството на парка ще се проведат през 2023 г. RWE планира да владее 51 на сто от акциите на централата, а останалите 49 на сто ще бъдат предложени от Commerzbank на заинтересовани компании. RWE ще строи, развива и управлява ветропарка.