АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Изграждането на новия реактор на АЕЦ "Фламанвил", която е разположена в Северозападна Франция, започна през 2007 г. Предвидено беше той да бъде пуснат в експлоатация през 2012 г.
Гръцкият Държавен съвет, ВАС на страната, отмени като противоконституционни разпоредбите на т.нар. Нов регламент за строителството от 2012 г., с които се позволяваше увеличаване на интензивността на застрояването и на височината на сградите срещу по-екологично строителство и увеличаване на зелените пространства.
Те са разделени на динамичен, балансиран и консервативен и са обвързани с възрастта на осигурените лица. Динамичният е за хора до 50 г., балансираният – от 50 г. до 3 г. преди навършване на пенсионна възраст, а консервативният – при по-малко от 3 г. до пенсионната възраст.
Постигнатите договорености предвиждат социални помощи да се изплащат само за срок от две години, а размерът им да бъде поне с 500 евро по-нисък от минималната работна заплата в страната. Обмисля необлагаемият годишен минимум да достигне 12 000 евро от 2029 г., а по-високите доходи от трудова дейност да бъдат облагани с 25 до 45 на сто.
Швейцарските избиратели отхвърлиха категорично предложението за по-добро опазване на биоразнообразието, както и предложената реформа за пенсионното финансиране, става ясно от първите данни след затварянето на изборните секции, предаде Франс прес.
Планът на правителството на Германия, според който пенсиите ще се изчисляват на базата на 48 процента от средния доход от работна заплата, означава, че разходите за тях ще бъдат поети единствено от хората в трудоспособна възраст. Това се посочва в анализ на германския икономически институт "Ифо".
Румъния прие законодателство, съгласувано с Европейския съюз, в замяна на средства за възстановяване, с което да направи държавната си пенсионна система по-устойчива, но на сериозна цена в краткосрочен план.
Делото бе образувано по искане на президента на Република България и на 48 народни представители от 49-ото Народно събрание за установяване на противоконституционност на промените в Конституцията, въведени със Закона за изменение и допълнение на Конституцията на Република България.
През 2012 година един килограм бял хляб средно е струвал 1,29 лева, докато през 2023 година - 2,44 лева. С годишния си доход средното българско домакинство е можело да си купи 3287 килограма бял хляб през 2012 година, а през 2023 година - 4418 килограма.
Тази година три държави - България, Палау и Русия - преминаха от категорията на държавите с по-висок среден доход в категорията на държавите с висок доход. Страната ни влиза в тази група за първи път, а Русия е била там през периода 2012-2014 г.