АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Изводите от проучването сочат, че трябва да се положат усилия за промяна на учебните програми, за да отговорят по-добре на нуждите на съвременния пазар на труда и да развиват ключови умения у учениците, особено в дигиталната сфера.
Първото е по отношение на Пътната карта за климатична неутралност и е свързано с второто плащане по НПВУ. България е единствената държава-член на ЕС, която е получила само едно плащане по ПВУ. Искането за второ плащане е входирано още през 2023 г. и не е изплатено, тъй като е свързано с определени реформи, които трябва да бъдат приети и Пътната карта е една от тях.
Община Пазарджик стартирането мащабни реформи в сметопочистването и сметоизвозването, с цел значително подобряване на качеството на услугите и ефективното управление на отпадъците.
По данни на Министерството на финансите увеличението на данъците, което в страната се представя като "системни реформи", ще доведе до приходи от около 2,6 трилиона рубли (29 млрд. долара) през 2025 г., когато влезе в сила.
Общият брой на осигурените лица в четирите вида пенсионни фондове към 31.12.2023 г. е 5 000 945 души, като нараства спрямо 31.12.2022 г. с 1,58 на сто.
Правителството се насочва към реформи на веригата за устойчиво създаване на стройност в селското стопанство, включително осигуряване на достъп до световния пазар за кенийските фермери, отглеждащи авокадо, макадамия и боровинки, като се възползва от "дремещата" сила на кооперативните общности и микро, малките и средни предприятия на фона на нарастващото търсене на суперхрани, посочи правителствен представител.
Европейската комисия одобри нов цикъл от 170 проекти в рамките на Инструмента за техническа подкрепа (ИТП), за да подкрепи държавите членки при разработването и изпълнението на общо 307 реформи през 2024 г., които ще засилят конкурентоспособността, устойчивостта и модернизацията на държавите членки.
България има една от най-стабилните фискални позиции като резултат от разумната и консервативна бюджетна политика през годините, но за да се осигури благоденствие и добро качество на живот за обществото, трябва да се преборят сериозни предизвикателства.
Натрупаните пенсионни права в България към края на 2021 г. са 293 174 млн. лева. От тях 273 623 млн. лв. са към социалноосигурителни пенсионни схеми, а 19 551 млн. лв. са към схеми за дефинирани вноски.
Активите под управление на 62% от 50-те най-големи публични пенсионни схеми и на близо половината от 50-те най-големи суверенни фондове в света намаляха през последната година. А възстановяването на загубите да отнеме повече от година очакват 50% от проучените от Форума на официалните парични и финансови институции (OMFIF) фондове.