АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Около 15 стартъпа ще бъдат селектирани за участие в събитие, на което ще могат да представят своите бизнеси. Шест финалиста ще бъдат избрани да се присъединят към програмата с продължителност 24 месеца.


Четири тематични зони ще оформят:✅ експозиционна платформа с водещи фирми-изложители;✅ b2b зона за контакти с бизнеси и търговци от цяла България и потенциални търговски партньори за европейския пазар;✅ семинари и дискусии с водещи лектори по полезни теми;✅ фермерски базар с прясна, чиста и вкусна храна.


Елин Пелин, логистичен център за големи бизнеси; община, която се развива заради военната си промишленост – Сопот; община - туристически център и обект на големи инвестиции в зелена енергия – Балчик; областен център с високо представяне в сферата на образованието – Смолян.


Те са за община ключов логистичен център за големи бизнеси у нас – Елин Пелин; община, която се развива заради военната си промишленост – Сопот; община, която е едновременно туристически център и обект на големи инвестиции в зелена енергия – Балчик; Смолян с традиционно високо образование.


Това е инициатива на Финландия, най-щастливата държава за живеене в света, която цели да привлече IT кадри и стартъпи бизнеси в страната.


Според 25 на сто от собствениците на малки бизнеси инфлацията си остава най-сериозният проблем за тях, тъй като повишава разходите им за стоки и материали и за труд. Делът на бизнесите, които повишават продажните си цени расте през март със 7 на сто спрямо предходния месец.


В рамките на три дни собственици на хотелиерски бизнеси, готвачи, предприемачи, представители на винарски изби и други експерти представиха на изложението в Букурещ най-новите тенденции в дизайна, оборудването, технологиите, храните, напитките и опаковките. Участниците дискутираха развитието на пазара, статистиката, законодателството, данъчните актуализации.


Нагласите сред новосъздадените бизнеси са станали по-песимистични, като съответният индекс продължи низходящата си посока и спадна от 48,2 пункта до 46,7 пункта през август – минимум от началото на 2021 г.


След като преживяха няколко трудни години, сега авиопревозвачите, автобусните компании, ресторантите, кафенетата и редица други бизнеси от сектора на услугите регистрират все по-големи печалби.


Новият собственик на двете дружества е руска компания. От следващата година ЕИГ вече няма да консолидира резултатите им в своя отчет. ЕИГ притежаваше 100 процента от капитала на дружеството в Беларус и 48,61 на сто от това в Русия. Бизнесът на ЕИГ в двете държави формира под едно на сто от приходите на застрахователната група за 2022 г.