АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
От тази събота и неделя първата павирана улица в Румъния, където се преплита историята на града, се превръща в пешеходна зона. Движението на велосипеди по “Каля Викторией” също ще бъде забранено заради безопасността на пешеходците. Така ще бъде и през всеки следващ уикенд до октомври по проекта “Отворени улици” (Open Streets).
Във Варна ще бъдат вложени повече от 20 милиона евро. Планът на концесионера е да бъде поставено ново перонно осветление и да бъде извършена рехабилитация на пътека за рулиране.
Музикалните програми на фестивала тази година се фокусираха върху камерна музика с флейта и арфа. Прозвучаха творби от френските композитори Камий Сен Санс, Клод Дебюси, Морис Равел и Габриел Форе, както и техните съвременници Джордже Енеску и Ейми Бийч.
Виенчани, които искат да се почувстват в собствения си град като в курорт, могат да го направят например в термалния комлекс "Виенски терми".От няколко седмици тук има още една обновена улица - с пешеходна част и със споделено пространство - Цолергасе, която граничи с известната търговска Марияхилфер.
По западния и източния мол на съоръжението има пешеходна алея, изградена е сграда, където е предвидено да има рибна борса - за обработка, съхранение и продажба на прясна риба.
Общата стойност на проекта е 11 954 145,37 лв. (11 399 600 лв. БФП от ОПРР и 554 545,37 лв. собствен принос на Община Видин).
Общинската администрация е определила тази година 109 места за този вид празнична търговия в района на централната пешеходна зона. Вече са ангажирани 83 от местата за поставяне на подвижни търговски маси.
Всяка година над 700 000 виенчани и гости на града посрещат Нова година с многобройни партита на открито. С особена популярност се ползва Новогодишната пътека в централната част на града.
За 28-и път центърът на Виена се превърна за Нова година в огромна бална зала. От 14.00 ч. до 2.00 през нощта от площада пред катедралата "Свети Стефан" започна т.нар. Новогодишна пътека, където на 11 сцени виенчани и гостите на града гледаха различни музикални и забавни програми.
При увеличаващия се недостиг на работна ръка фирми започнаха да търсят персонал и чрез плакати по улиците. Това се вижда по централната пешеходна зона на областния град, където на афишните колони, предназначени за обявяване на културните събития в Плевен, се поставени плакати с предложения за работа.