АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Преди дни България, Унгария, Полша, Румъния и Словакия изпратиха до ЕК писмо с искане за мерки, включително с въвеждането на тарифни квоти за по-голямата част от земеделския внос от Украйна.
Делян Пеевски, председател на ПГ на ДПС в открито писмо до действуващия премиер пише: Не се справяте с управлението!!! ОНЛАЙН ПРЕМИЕР ЗА СОБСТВЕН ПИАР, ВМЕСТО РЕАЛНИ ДЕЙСТВИЯ В ПОДКРЕПА НА БЕДСТВАЩИТЕ ХОРА
В съвместно писмо България, Хърватия, Финландия, Франция, Унгария, Холандия, Полша, Чехия, Румъния, Словакия, Словения и Швеция призоваха за инвестиционни стимули за малки модулни реактори (SMR).
Гръцкият министър на отбраната Ни́кос Де́ндиас подписа съвместно „Писмо за намерения за разширяване на мрежата от тръбопроводи за гориво на НАТО към източния фланг на Алианса“ по време на срещата на министрите на отбраната на НАТО в Брюксел.
Последващото връчване на глобите, както и досега, е възможно по три начина – лично срещу подпис, електронно - чрез системата за сигурно електронно връчване или през портала на МВР за електронни административни услуги, както и по пощата – с препоръчано писмо с обратна разписка.
Генералният секретар на ООН е предложил на руския президент да удължи срока на действие на споразумението, което позволява безопасен износ на зърно от Украйна през Черно море в замяна на свързване дъщерно дружество на руската земеделска банка към глобалната система за финансови съобщения SWIFT.
България, Унгария, Полша, Румъния и Словакия призоваха в съвместно писмо председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен да преразгледа мерките за противодействие на негативните ефекти от увеличения внос на селскостопански продукти от Украйна.
В съдебното решение се отчита, че в официалното уведомително писмо, изпратено на България в края на 2018 г., ЕК не твърди и не установява с изискваната яснота, че решението на Европейския съд от 2017 г., установяващо първото неизпълнение на задълженията, все още не е било изпълнено междувременно.
Стъпката беше представена от МФ в писмо до парламента като временна извънредна мярка, взета заради високите цени на енергията в ЕС. Правителството очаква извънредният данък, наречен "вноска солидарност", да донесе на бюджета 3,2 милиарда евро.
Персоналът в Германия, Франция и Испания ще получи еднократно плащане от 1500 евро (1490 долара), потвърди във вторник говорител на Airbus в съответствие с писмо до персонала.