АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Компанията е обявила това си намерение в писмо до президента Владимир Путин, който трябва да одобри сделката.
Това посочи президентът на КНСБ Пламен Димитров при представянето на изследването на ИССИО за потребителските цени и заплатата за издръжка към края на септември тази година.
Членовете на НСТС обсъдиха проект на постановление на служебното правителство линията на бедност за 2025 г. да бъде 638 лв. За тази година тя е 526 лв. Представителите на бизнеса подкрепиха предложения от кабинета размер, но според КНСБ линията на бедност за 2025 г. трябва да бъде по-висока - 667 лв.
Линията на бедност за 2025 година трябва да бъде 667 лева, а не 638 лева, както предвижда проект на правителствено постановление. Tова се посочва в позиция на КНСБ, изпратена до служебния социален министър Ивайло Иванов. Срокът за обществено обсъждане на проекта е 12 август.
Доходът, необходим за издръжка, нараства с 1,1% на тримесечна база и с 4,3% на годишна база, отбеляза Димитров. Той добави, че в периода март 2023 - март 2024 г. издръжката на живот е нараснала със 107 лв. за тричленно семейство и с 60 лв. за сам човек.
Това съобщи председателят на КНСБ в дружеството Стефан Стефанов. "Централата няма да работи в момента тъй като пазарът е с много ниски котировки - 145 лева за мегаватчас, при положение, че себестойността е 250 лева и не е рентабилно да работи. Вносът на електроенергия в момента е на много ниски цени".
Преди дни България, Унгария, Полша, Румъния и Словакия изпратиха до ЕК писмо с искане за мерки, включително с въвеждането на тарифни квоти за по-голямата част от земеделския внос от Украйна.
Искането на КНСБ и ФТС за повече средства в държавния бюджет в размер на 37 млн. лв целево за увеличение на заплатите в сектора е свързано с желанието ни за защита на професионалните и социалните интереси на работещите в градския транспорт.
Делян Пеевски, председател на ПГ на ДПС в открито писмо до действуващия премиер пише: Не се справяте с управлението!!! ОНЛАЙН ПРЕМИЕР ЗА СОБСТВЕН ПИАР, ВМЕСТО РЕАЛНИ ДЕЙСТВИЯ В ПОДКРЕПА НА БЕДСТВАЩИТЕ ХОРА
В съвместно писмо България, Хърватия, Финландия, Франция, Унгария, Холандия, Полша, Чехия, Румъния, Словакия, Словения и Швеция призоваха за инвестиционни стимули за малки модулни реактори (SMR).