АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Наблюдаваме, а десетки хиляди не просто наблюдават, а директно понасят в бита си – логичната агония на съчетанието от неглижиране на базови принципи на икономическо поведение, отричане на пазарните стимули и упоритостта за запазване на пълен държавен (общински) контрол върху дейностите, свързани с доставяне на вода, канализация и пречистване.
И тази година компаниите остават песимистични по отношение на бизнес перспективите, въпреки че платежното поведение се запазва относително положително. Едва 13% от участниците в проучването смятат, че ситуацията им е по-добра от 2022 г., докато 41% я възприемат като по-лоша.
Непрекъснато получаваме доказателства, че хората, които управляват в момента България, нямат нищо общо с България. Държат се така, сякаш са поставени на управленските си позиции, за да защитават всякакви други интереси, само не и българските.
Потребителите на възраст 18-24 години са най-мотивирани да избират продукти на растителна основа, като 62% от тях купуват такива. Това показва скорошно представително проучване за потребителското поведение на българите и флекситариантския начин на хранене, проведено сред граждани на възраст между 18-65 г. Българите предпочитат продукти на растителна основа заради асоциирания с тях позитивен ефект върху здравето.
Като положително явление за България през тази година ученият открои ниската безработица, което е добър атестат за рационалното поведение на българина.
Зам.министър Георги Събев сподели, че кризите са оказали негативно влияние върху потребителското поведение, при което фактор „цена” става все по-важен. Същата тенденция се наблюдава в редица страни, включително от Централна и Северна Европа.
Виена е един от инициаторите за по- нататъшно затягане на мерките, например конфискация на МПС при особено опасно поведение на пътя по-строги санкции за шофьорите, употребили наркотици, и създаване на единен федерален административно-наказателен регистър.
По празниците интересът към български стоки расте, веригата Kaufland споделя вътрешни данни за потребителското поведение по време на коледните и новогодишни празници.
13-то издание на международното изследване на потребителското поведение на Фератум показва промяна в ценностите и намаляване на разходите за предстоящите празници.
В първите месеци на сложната епидемична обстановка 25% от анкетираните са се презапасили с козметични, парфюмерийни, почистващи, диетични продукти и битова химия. Как се променя сега потребителското поведение?