АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Проектът се осъществява от управата на китайското пристанище Лянюнган съвместно с морското търговско пристанище Актау. Изграждането на хъба ще позволи увеличаването на транспорта на контейнери през Каспийско море с Азербайджан, Грузия, Турция и да се преориентира част от товарите, пътуващи от Китай към Европа.
България има алтернатива за решаване на водната криза и тя е в използването на естествените ресурси от подземни води, които за за 30 години са увеличили количествата си - от 175 куб. метра за секунда през 70-те години, на 193 куб. метра в секунда към 2016-2021 г. Сега в страната се използват около 17% от наличните ресурси от подземни води.
В края на следващата или в началото на 2026 г. силно радиоактивно изразходвано ядрено гориво ще започне да се затваря във водоустойчиви контейнери и да се складира на 400 м под земята в скалите на Югозападна Финландия.
Турция има седем международни газопровода, пет съоръжения за втечнен природен газ, включително три плаващи съоръжения за съхранение и регазификация (FSRU) и две подземни хранилища за природен газ.
Триста домакинства от столичния район "Илинден", заявили интерес към разделното събиране на отпадъците, ще могат да се възползват от ограждения, в които са поставени отделни контейнери за различните видове отпадъци (опаковки, хранителен и остатъчен отпадък).
Всяка седмица приблизително 390 000 TEU микс от пълни и празни контейнери се товарят от Европа и Източното крайбрежие на САЩ за Далечния изток. В следствие от заобикалянето на Африка се очаква 780 000 TEU по-малко да пристигнат до Далечния изток в пиковите седмици преди Китайската нова година, което ще доведе до голям недостиг на оборудване в редица ключови пристанища и ще се отрази на целия износ от Далечния изток, а не само на...
В днешния свят има голямо разнообразие от видове опаковки - например бутилки, контейнери, консерви, кутии или торби, като материалите за производство също варират - те могат да бъдат от хартия, картон, пластмаса, стъкло, дърво или метал.
Полевите изпитания с робот-миньор се провеждат в изоставените подземни мини за олово и цинк в Словения. Консорциумът, състоящ се от 14 партньори от единадесет европейски държави, е използвал най-съвременна технология.
Това е един от най-трудните за строителство участъци, защото има много подземни води. През цялото време помпените системи работят, ако се изключат тунелът ще бъде под вода. Прави се постоянно водопонижаване, за да може да се изгради конструкцията, да се изолира и тогава помпите ще се изключат.
Основната цел при внедряването на системата за сметосъбиране е намаляването на възможността за замърсяване, генериране на чиста фракция за повторна употреба и по-голяма ефективност при управлението на отпадъците, посочва Община Враца.