АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
88% от децата от 8 до 14 години в България искат да притежават собствена компания, малък бизнес, или да имат „странична работа“, показва проучване на Visa.
За да разбере на къде гледат в бъдещето младежите, Българската мрежа на глобалния договор попита учениците и техните родители. Резултатите от проучването, проведено от „Блу Пойнт“, бяха представени на Базар на професиите 2023, най-голямото публично изложение за професии и кариерни възможности.
Когато става дума за дрехи, които са особена слабост на по-младите потребители, представителите на поколението Z демонстрират известно пренебрежение към цените, но са много придирчиви към марките (бранда) на стоките, които купуват.
По-младите поколения все повече се бунтуват срещу теорията за „алчната работа“, избягвайки работни места, които превземат живота им. Близо половината от поколението Z (47%) вече работят на четиридневна седмица, в сравнение със само 18% при бейбибумарите.
Меките умения са много по-важни за изпълнителните директори в сравнение с техните знания в дадена област. Едновременно с това намалява тежестта на дипломата за висше образование.
Поколението X (34-54 г.) разчита най-вече на туристическите агенции, но също така проявява интерес към сайтовете за ревюта на пътувания, докато планира пътуването, но пък предпочита помощта на агенциите при резервация.
Изследванията на Microsoft показват, че работната сила се нуждае от промяна: 49% от работещите от поколението Z вероятно обмислят преминаване към хибриден модел на работа, а 46% вероятно ще предпочетат да преминат към дистанционна работа
Зуека се изселил от България. Негова си работа - свят широк. Отишъл да живее и да изучава поколението си в чужбина без намерение да се връща. Но казва, че щял да продължи да гласува.
В същото време новият световен ред създаде гъвкави условия за работа и безброй възможности за служителите. Поколението Z, което сега навлиза на пазара на труда, е идеално подготвено за успехи в един предимно дигитален свят.
Потребителите от поколение Z (родените след 1996 г.) значително по-рядко купуват тютюневи изделия и алкохол и предпочитат плодовете и зеленчуците пред месото - за разлика от по-старото поколение. Такива изводи прави проучване на платежната услуга Skrepka в Русия.