АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Законовите регулации и изисквания за въвеждане на ESG* политики и активности сред българския бизнес, са основният фактор, който кара компаниите да стават по-устойчиви и да се интересуват от темата. Това посочват 44% от фирмите, участвали в първото голямо и цялостно проучване по темата корпоративна устойчивости у нас.
Ако до преди 6-7 години парламентът се разглеждаше като гумен печат на администрацията, т.е. чиновниците изготвят проектите за политики, а депутатите нямат възможност да влияят качествено, то това отдавна не е така.
От по-чист въздух до права на работното място, еврокомисарите работят върху правила и политики, които са от основно значение за живота на близо 450 милиона европейци.
Един от важните ѝ елементи е, че ББР трябва да бъде основен участник в изпълнението на проекти с национална и стратегическа стойност, включително в сектори от първостепенно значение за публичните политики (отбрана, индустриализация, инфраструктура, здравеопазване, енергетика и др.).
Как градовете могат да се адаптират към климатичните промени коментираха кметове и експерти по време на международна конференция. Източниците за финансиране на климатични политики, от които България може да се възползва, са многобройни и до 2030 г. възлизат на над 11 млрд. евро.
Община Пловдив спечели проект за рехабилитация и модернизация на уличното осветление в "Източен", "Западен" и "Южен" район, съобщи заместник-кметът по дигитализация, европейски политики, бизнес развитие и образование Владимир Темелков. Общата му стойност е 1 994 853 с ДДС, като той ще бъде реализиран изцяло с европейско финансиране.
Проучването показва, че дори в случай на управляван преход, с по-подкрепящи енергийни политики на ЕС, разходите за енергия в Европа ще бъдат поне 50 на сто по-високи от тези в САЩ, Китай и Индия до 2050 г.
Индексът на световния икономически форум измерва съвкупността от фактори и политики, които дават възможност за устойчиво и гъвкаво развитие на сектора на туризма и пътуванията, което от своя страна допринася за развитието на страната.
България регистрира едни от най-високите нива на енергийна бедност в ЕС, изостава при въвеждане механизма за подкрепа на енергийно бедните и не предприема действия за целенасочена политика в тази област, пише в годишния доклад: „Икономическо развитие и политики в България: оценки и очаквания“
Според косовското министерство на финансите кредитната оценка, дадена на Косово, „взема предвид стабилността на фискалните политики, публичния дълг, (бюджетния) дефицит, икономическия растеж, банковия сектор, качеството на управление и други“.