АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Най-добрата железопътна компания в Европа е италианската "Трениталия" (Trenitalia). Това посочва Европейската федерация за транспорт и околна среда, която публикува днес класация на 27 компании, оценени по различни критерии като цена и надеждност. На последно място е "Евростар" (Eurostar).
По време на строителството, което започна през 2006 г., работници откриха пазар от византийската епоха, римско гробище и други съкровища от дългата и разнообразна история на града.
Основният лихвен процент (проста годишна лихва), считано от 1 ноември тази година, се понижава до 3,22 процента. Това представлява понижение от 0,21 процентни пункта, тъй като ОЛП за октомври бе в размер на 3,43 процента. За последно нивото на ОЛП у нас е било по-ниско през месец юли 2023 г., когато размерът е възлизал на 3,12 процента.
То е едно от най-големите автомобилни изложения в Европа и тази година ще зарадва посетителите с последно поколение коли, технологии и атракции, разпределени в шест изложбени зали, както и на откритата изложбена площ пред Интер Експо Център.
Метрото на Улан Батор ще е дълго около 17,7 км, общата продължителност на пътуването между първата и последната станция ще бъде 27 минути. Също така се предвижда строителството на 14 станции, разположени на 1,3 км една от друга. Планира се строителните дейности да започнат през 2025 г.
Нашата цел и приоритет е до летния сезон да имаме пълно изграждане и връзка между границата със Сърбия и скоростния път към София, каза служебният регионален министър Виолета Коритарова.
Класацията, представена от Euronews, показва кои градове успяват да се наложат като лидери в предлаганата услуга за облекчаване на пътния транспорт. Вниманието е фокусирано върху големите европейски столици, но изненадващо открива, че хегемоните в Европа отдавна отстъпват своите първи места.
По този показател водеща сред страните от Евросъюза през този период е Нидерландия (83,7 на сто), а на последно място е Италия (66,8 на сто). Сред страните от Евросъюза най-съществено нарастването на броя на заетите през този период е отчетено в Естония (+1 процентен пункт), Литва (+0,9 процентни пункта) и Чехия (+0,8 процентни пункта).
Потребителските цени са се свили до 2,8 на сто през юли спрямо 3,4 на сто през юни. Подобно ниво е регистрирано за последно през февруари. Днешните данни съответстват на предварителната прогноза, публикувана на 30 юли.
През май спадът в цените на дребно е 0,2 на сто, след като цените се понижиха с 0,3 на сто през април, съобщи НСИ. За последно дефлация в два поредни месеца бе отчетена през 2020 г., когато на месечна база имаше понижение през март, април, май и юни.