АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Глобалната икономика се забавя, което затруднява възстановяването на пазарите на труда, според изданието "Световна заетост и социални перспективи: Тенденции 2025" на Международната организация на труда. Това съобщи Българската търговско-промишлена палата (БТПП) в последния брой на онлайн бюлетина си "Инфобизнес".
През юли 2024 г. са регистрирани 135 милиона, или ръст от 16,4 на сто спрямо същия месец на 2023 г. През август са резервирани 152,2 милиона нощувки през платформи (+21,6 на сто спрямо август 2023 г.), а през септември - 79 милиона (+14 на сто спрямо септември 2023 г.).
През 2023 г. приблизително 82 на сто от всички резервации за пътувания са направени онлайн чрез мобилно приложение или уебсайт, което подчертава ключовата роля на дигиталните решения.
САЩ твърдят, че са обезпокоени от факта, че социалната мрежа събира огромни масиви от потребителски данни, включително чувствителна информация за навиците за гледане, които могат да попаднат в ръцете на китайското правителство.
В заключителния дискусионен панел бе поставен въпросът как в нашата онлайн епоха някой може да успее да направи експанзия. „Отговорът на този въпрос се крие в няколко компонента – бързина, качество на изпълнение, точност на доставките и реакция в правилния момент, когато клиентът има нужда и тя трябва да бъде покрита“, коментира Ремзи Ингилизов, заместник-управител, „Ингилиз Груп“.
Порталът позволява закупуване на билет по всяко време на денонощието, от всяка точка на света. От 2019 г. през сайта са продадени близо 1 млн. жп билета на обща стойност над 20 млн. лв., като само от началото на 2024 г са реализирани близо 315 000 продажби.
За сравнение през 2020 г. обемът на онлайн пазара е бил 0,97 милиарда евро. За период от четири години 2020-2023 г. обемът на пазара е удвоен.
Това решение идва поради "все по-често срещания феномен на краткосрочните наеми за цялата територия на страната, свързани с многобройните политически, културни и религиозни събития, които са планирани в Италия.
Икономическият натиск, включващ високи разходи, намаляващо търсене и нарастваща конкуренция, води до значителен ръст на фалитите в Германия. Броят на фалитите (корпоративни и потребителски) в Германия е скочил с 22,9% през октомври 2024 г. в сравнение със същия месец на предходната година.
За България даннитe на Евростат, отчитащи Индекса на хармонизираните потребителски цени (HICP), сочат годишен инфлационен темп от 2 на сто през миналия месец спрямо 1,5 на сто през септември.