АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Как тези процеси ще се развият в резултат на очакваното преструктуриране на икономиката, в контекста на дигиталния и зеления преход? Какви дисбаланси могат да се очакват и как ще засегнат заетостта на хората над 50 години?
Китайската държавна железопътна компания се стреми да изчисти дълговете си за 859 милиарда долара, натрупани заради "агресивното" разширяване на китайската високоскоростна мрежа
Американските домакинства са задлъжнели с още 10 млрд. долара заради придобиването на автомобили. Размерът на тези дългове достига 1,63 трилиона долара.
Също така се удължава до 31 юли 2024 г. срокът на заема за оздравяване на „Български пощи“ ЕАД. Средствата в размер на 50 млн. лв. бяха отпуснати на 7 юли 2023 г. с одобрението на ЕК. Подкрепата беше обвързана със задължение да бъде изготвен и одобрен от ЕК План за преструктуриране на дружеството.
Най-големи задължение от държавните болници са натрупали УМБАЛ „Александровска“ (65 млн. лв.), УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ (64 млн. лв.) и УМБАЛ „Св. Георги“ (56 млн. лв.). Това са и най-големите по брой легла и персонал лечебни заведения за болнична помощ у нас.
Само за две седмици през май, в НАП са платени близо 20 млн. лв. стари дългове, вследствие на промените в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс, които касаят сделките с недвижими имоти и автомобили.
Това е предвидено в проект за промени на Закона за пощенските услуги. Законопроектът е в изпълнение на плана за преструктуриране на дружеството. Извършването на универсалната пощенска услуга е възложено на „Български пощи“ ЕАД през 2010 г. за срок от 15 г.
Притежателите на украински държавен дълг водят преговори, за да формират кредиторска група за преговори по преструктуриране на дълга на страната, предаде Ройтерс, като се позова на четирима души с пряк достъп до дискусиите.
"Предсрочното погасяване на заемите е доказателство за възходящата тенденция на гръцката икономика и допринася за още по-положителна перспектива за следващите години", заяви гръцкият министър на финансите Костас Хадзидакис, коментирайки текущото погасяване на дългове.
Интервенциите, които България ще прилага през новия програмен период, са седем и предвиждат подпомагане за преструктуриране и конверсия на лозя, за инвестиции в лозаро-винарския сектор, за събиране на реколтата на зелено, за застраховане на реколтата, за информиране в държавите членки, за популяризиране в трети държави и за инвестиции в екологични съоръжения.