АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Несебър продължава да инвестира в туристическа инфраструктура и да развива дългосрочната си политика за осигуряване на чиста природа и редуциране на замърсяването на въздуха и водата.
Екотаксите не са глоба, а инвестиция в поддържането на единна система за редуциране на отпадъка и изработката на нови изделия без използване на първични суровини, изтъква Асоциацията по текстилно рециклиране.
Посетителите ще видят атрактивни лодки за риболов и рафтинг, както и иновативно оборудване за осигуряване на морска и речна навигация. Всеки, който желае, ще може да усети порива на вятъра и вълните в специален симулатор. Виртуалният тест в лодка си заслужава не само като преживяване, но и като оценка за собствените способности.
Общината има своите дадености, с които да привлича гости – минерална вода, природа и възможности за привличане на любители на зимните спортове и планината с даденостите на курорта Трещеник, за което вече има и инвеститорски интерес.
Подкрепа от ЕС получават проекти от почти всички държави членки в следните направления: природа и биоразнообразие, кръгова икономика и качество на живот, смекчаване на последиците от климатичните промени и преход към чиста енергия.
За да запази девствената природа, правителството въведе туристическа такса от 1 август, "за да засили допълнително усилията за опазване и да осигури устойчиво бъдеще за туристическата индустрия на нацията".
Нарастваща тенденция са здравословните уикенди, седмици и т.н., които съчетават процедури, природа, движение, здравословна храна, себепознаване и себеразвитие. Какво още се случва в този сектор? Ето мнението на експерта Славянка Стойкова.
Посетителите на щанда се запознаха с възможностите за обиколни турове в страната, Българското Черноморие, планински курорти, богата история, културни забележителности, съхранена природа, СПА и качествени вина.
Селскостопанската политика на ЕС цели достойни доходи на земеделските стопани, качествени храни и чиста природа. Научете за нейния бюджет, история и бъдеще.
За това настояна “За да остане природа в България”. Поводът за позицията е уволнението на директорите на ДГС Белица, ДГС Благоевград и ДГС Гърмен, както и множество размествания в няколко държавни горски стопанства в Югозападно държавно предприятие без публичност за причините, довели до промените.