АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Резултатите от теста PISA показват, че 54% от българските ученици не достигат критичния минимум от знания по математика, 53% - по четене и 48% - по природни науки. Демографският спад допълнително задълбочава кризата. През последните три десетилетия броят на новородените е намалял с 34 434 души, а продължаващата емиграция на млади хора свива значително броя на учащите.
Новата финансова рамка предвижда повече средства за Механизма за гражданска защита на ЕС, отколкото първоначално бяха поискани от Европейската комисия. Решението е взето в отговор на природните бедствия през изминалата година. Според плана държавите членове ще могат да използват до 10% от Европейския кохезионен фонд за предпазване от бедствия и възстановяване в бъдеще.
Чрез интегриране на кинезитерапия, рехабилитация и природни ресурси, иновативният холистичен подход на дружеството цели подобряване на здравето и благополучието на туристите.
Според експертите причините за тези катаклизми са липсата на проактивни грижи за гората – различни видове отгледни и възобновителни сечи, застаряването на горите и климатичните промени. В последните 2 години добивът на дървесина бележи най-ниските си стойности за последния четвърт век, а това е лоша новина.
Подпомагането по схемата се състои в директни помощи за 100% унищожени култури. Помощта е в размер до 80 % от действителните разходи за отглеждане на дадена култура през съответната стопанска година.
Най-сериозен проблем с безводието има в общините Аксаково, Аврен и Долни чифлик и от ВиК - Варна търсят помощ от държавата за конкретни дейности, с които да преодолеят кризата. Това стана ясно на среща днес на областния съвет за намаляване на риска от бедствия.
Например в Истанбул, който бе тежко засегнат от земетресението през 1999 г. и където учените отдавна прогнозират опасност от нов силен трус, са застраховани само 63% от жилищата, сочат данните на Института за застраховане при природни бедствия. В столицата Анкара покритието е даже по-ниско – 54,5%.
За периода 1992-2021 г. европейските изобретатели са водещи във всички основни области на водните технологии - от събиране на питейна вода и ефективно използване на водата, до пречистване на отпадъчни води и защита от наводнения.
В България има над 54 СПА курорта, като повечето от тях са разположени в екологично чисти зони и природни паркове, по Черноморското крайбрежие или в красивите планински райони, което позволява да се утвърдим като целогодишна туристическа дестинация.
Проектът ще се осъществи със съдействието на Програмата на ООН за развитие, МТ на Турция, Агенцията за насърчаване и развитие на туризма, университет „Сабанчи“ и компания Enerjisa Enerji. SENTRUM се стреми да превърне малки села в устойчиви „зелени“ дестинации, да се опазят местните културни и природни ценности, както и да се стимулира туризмът, базиран на общността.