АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Това заяви Илиана Иванова, член на Европейската сметна палата, която представи Годишния доклад на палатата. За България не са намерени количествени грешки при управлението на европейските средства в областта "Земеделие и природни ресурси", но са открити грешки в областта "Кохезионна политика", посочи тя.
Най-големи щети миналата година са нанесли ураганите "Хелийн" и "Милтън", които удариха тежко САЩ. Общо за годините от 2019 г. по данни на "Мюних Ре" общите загуби от природни катастрофи се равняват на малко над 1,5 трилиона долара, сочат изчисления на БТА.
Застрахователните загуби миналата година са били на стойност $140 млрд. и така 2024 г. е третата най-скъпа година от 1980 г. насам.
Увеличението, което според оценки ще струва 1,65 трлн. сирийски лири или около 127 млн. д. по текущ курс, ще бъде финансирано от съществуващи държавни ресурси, плюс комбинация от регионална помощ, нови инвестиции и усилия за размразяване на сирийски активи в чужбина.
Националната reнбанка в Института по растителни генетични ресурси - Садово поддържа над 60 000 образци, от които 43 147 при условията за дългосрочно съхранение. Базовата колекция е представена от 33 семейства, 150 рода и 600 растителни вида.
Резултатите от теста PISA показват, че 54% от българските ученици не достигат критичния минимум от знания по математика, 53% - по четене и 48% - по природни науки. Демографският спад допълнително задълбочава кризата. През последните три десетилетия броят на новородените е намалял с 34 434 души, а продължаващата емиграция на млади хора свива значително броя на учащите.
Според горепосочените тенденции и прогнози България разполага с всички ресурси, които да доведат до доста приходи от винен туризъм и да го насърчат. Можем да се възползваме от такива нагласи и нужди, които вече съществуват в света, единственото, което може би ни липсва, е да разказваме убедително и последователно нашата винена история.
Чрез интегриране на кинезитерапия, рехабилитация и природни ресурси, иновативният холистичен подход на дружеството цели подобряване на здравето и благополучието на туристите.
Според експертите причините за тези катаклизми са липсата на проактивни грижи за гората – различни видове отгледни и възобновителни сечи, застаряването на горите и климатичните промени. В последните 2 години добивът на дървесина бележи най-ниските си стойности за последния четвърт век, а това е лоша новина.
България има алтернатива за решаване на водната криза и тя е в използването на естествените ресурси от подземни води, които за за 30 години са увеличили количествата си - от 175 куб. метра за секунда през 70-те години, на 193 куб. метра в секунда към 2016-2021 г. Сега в страната се използват около 17% от наличните ресурси от подземни води.