EUR 1.9558
USD 1.8157
CHF 2.0822
GBP 2.3511
CNY 2.5324
you tube
mobile version

Приходите от "синя" зона в София

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Приходите от "синя" зона в София

mail17:00 | 24.03.2014прегледи 1251 коментарикоментари 0


Приходите на Столичната община от "синя" зона за първите два месеца на годината са 763 158 лева. В тази сумата са включeни само приходите от паркиране със смс, а постъпленията от талони са 385 022 лева. Това съобщиха от Центъра за градска мобилност.
От дружеството уточняват, че приходът е от продадените през двата месеца талони, валидни за паркиране и за "синя", и за "зелена" зона. Това не позволявало да се направи точна преценка
в коя зона са ползвани.
За сравнение приходите за "синя зона" за същия период на миналата година са били 724 562 лв., а от талони за "синя" и "зелена" зона - 458 125 лева. От паркиране в "зелена" зона със
смс Столичната община е събрала 677 067 лева. Приходите за същия период миналата година са 644 456 лева, посочват от дружеството.
Средно на ден през януари и февруари са поставени "скоби" на 400 автомобила, като общият приход от тази дейност за двата месеца е 455 373 лева, информира ЦГМ. Принудително средно на ден се преместват на наказателен паркинг по 140 автомобила, като от началото на годината до края на февруари общо са преместени на наказателен паркинг 5 868 автомобила. От тази дейност приходите за първите два месеца на годината са 373 679 лева. За същия период миналата година са били събрани 324 521,00 лв. от тази дейност, посочват от дружеството.
16 000 са паркоместата за почасово платено паркиране в столицата, като 6 процента от общия брой на тези места е предназначен за автомобили на хора с увреждания. Центърът за градска мобилност е изготвил предложение до Столичния общински съвет за увеличение на местата за преференциално паркиране за хора с увреждания до болнични и здравни заведения.
Общо 69 винетни стикери за електромобили е издал Центърът за градска мобилност, като тенденцията е за увеличение, посочват от дружеството. През 2012 г. са издадени 13 стикера за  електромобили, през 2013 г. - 50 стикера, а за януари и февруари тази година още 6 нови стикера.
Общият бюджет на Центъра за градска мобилност е 25 049 000 лева, а средствата, предвидени за издръжка на дейностите на дирекция "Паркиране и мобилност" са 11 285 000 лева, информират
още от дружеството.

По повод струпването на огромен брой автомобили около стадион "Васил Левски" от ЦГМ обясниха, че теренът при стадиона е асфалтова площадка с режим на ползване "за паркинг" и подходни площи при Националния стадион "Васил Левски". Броят на паркиралите около стадиона автомобили рязко се увеличи след включването на бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" и околните улици в т.нар. зелена зона. Десетките паркирали автомобили в района ежедневно затрудняват преминаването на пешеходци покрай стадион "Васил Левски", намиращ се в един от най-посещаваните и обичани паркове в столицата.
От ЦГМ посочиха, че са постъпили предложения от граждани и от Националната спортна база, дружеството, под чието ръководство е националният стадион, за постоянен контрол и
въвеждане на организация за движение и паркиране на автомобилите около стадиона "Васил Левски". Това според Центъра ще гарантира реда в паркирането, свободното придвижване на гражданите, а освен това и установяване на трасе за линейки и пожарни коли. Окончателното решение на проблема обаче е в правомощията на Столичния общински съвет, отбелязват от ЦГМ.

Източник:БТА

 


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg