АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
През 2023 г., под нарастващ натиск от страна на икономисти, акционери и гражданско общество, Световната банка въведе своя първи по рода си "индикатор за визия", насочен към намаляване на броя на страните с високо неравенство.
Изводите от проучването сочат, че трябва да се положат усилия за промяна на учебните програми, за да отговорят по-добре на нуждите на съвременния пазар на труда и да развиват ключови умения у учениците, особено в дигиталната сфера.
Възможност да кандидатстват имат организации на производители в сектора, както и техните асоциации, които са признати от министъра на земеделието и храните. Необходимо е изготвените оперативни програми да са с продължителност от 3 до 5 години и да са насочени към постигане на определен минимален брой цели, както и да имат създаден оперативен фонд.
Стратегията на ББР за периода 2024-2026 г. предвижда подкрепа за стратегически сектори на страната, включително отбрана и военнопромишлен комплекс, които в последните години имат затруднен достъп до банкови услуги.
Заетите в областта на киберсигурността, разработването на продукти, продажбите, техническата поддръжка, маркетинга и връзките с обществеността съобщават за най-голяма всекидневна икономия на време в резултат на внедряването и използването на програми с изкуствен интелект (ИИ/AI).
Въпреки очакваното повишение на трафика с около един процент, през тази година се запазва спадът спрямо предпандемичната 2019 година. За сравнение тогава от Летище Бургас са изпълнени полетни програми на 72 авиокомпании до 132 дестинации в 37 страни. Летището е обслужило над 2,8 милиона пътници.
До средата на 2024 година в България са похарчени над 20 млрд. лева европейски средства по оперативни програми. Най-голямо финансиране са получили разширение на метрото в София – различни участъци от трета линия; АМ“Струма” и тунел “Железница”; и др.
Държавен фонд „Земеделие“(ДФЗ) преведе над 7,3 млн. лв. (7 302 539.86 лв.) лв. на 725 земеделски стопани за Кампания 2023 по интервенцията „“Биологично пчеларство“ за операции „Плащания за преминаване към биологично пчеларство“ и „Плащания за поддържане на биологично пчеларство“.
Средствата са предвидени за пет години по пет програми, насочени към "осигуряване на заетост, обучение и други възможности" .При управлението на Моди страната постигна един от най-бързите темпове на растеж в света. Според МОД обаче 29% от младите индийци, завършили образованието си, няма да имат работа.
По регионалните програми за заетост ще се реализират общественополезни дейности за поддържане и опазване на общинската и държавната собственост – училища, детски градини, пътища, паметници на културата, както и за поддръжка и почистване на паркове и междублокови пространства.