АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Тръмп смята, че силният долар спъва американската индустрия. Той иска по-слаб долар - за да се стимулира износът, да се върнат работните места в производството и да се намали търговският дефицит. Но това ли е решението?


Проверка на БТА показва, че в момента в големите вериги супермаркети кора с 10 яйца се продава на цени между 9,49 леи (3,79 лв) и 14,99 леи (5,99 лв). Кора с 30 яйца e 22,90 леи (9,16 лв.).


"Недопустимо е в България да се продават храни със съмнителен произход или подвеждащи етикети, които заблуждават потребителите за състава и качеството на продукта. Пазарът трябва да бъде защитено място, а не територия за печалба на нечестни търговци за сметка на здравето на хората", заяви инж. д-р Андрей Велчев, председател на Сдружението.


В седмицата от 4 до 7 март цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго отново се понижава с 3 долара до 237 долара за тон. Франция също не очаква успехи в търговете за износ и котировките слизат с нови 9 евро до 220 евро за тон. Украйна остава на старата си цена от 250 долара за тон, а Русия добавя 1 долар до 249 долара за тон.


Модният бранд, който вече продава парфюми, ще пусне на пазара и 55 модела червила, 10 серии балсами за устни и 8 модела сенки за очи. Те ще се предлагат в над 100 фирмени магазина по целия свят.


Най-евтините, като замък-наблюдателна кула от 12-ти век в Касерес, в западната част на страната, струват 79 500 евро. Но се продават и такива като средновековната крепост от 11-ти век в Сервера, на 100 км от Барселона за 1 600 000 евро.


Турция е един от най-големите производители на мед в света. Но в страната очевидно се произвеждат тонове фалшив мед. По всяка вероятност такъв мед се продава и в Европа.


Компанията обяви, че е "невъзможно" да контролира крайната точка, до която достигат продадените от дистрибутори в трети страни продукти. Изявлението идва след публикуването на доклад, според който шампанското на френския гигант в луксозния сегмент е продължила до се продава в Русия дори след преустановяването на бизнеса там.


Електроцентралата ще продава произвежданата електроенергия на свободен пазар, след като в края на миналия февруари изтече дългосрочното споразумение на НЕК с "КонтурГлобал Марица Изток 3" за изкупуване на електроенергия и временно спря производството.


Компанията цитира "икономически причини", стоящи зад продажбата, тъй като възнамерява постепенно да намали производствения капацитет за превозни средства с вътрешно горене на фона на повишеното търсене на електрически автомобили.