АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
В Япония широката публика не приема еднозначно електрическите автомобили и това поражда хипотезата, че интеграцията им на най-вероятно пазара ще е бавен процес.
Новата регулация забранява вноса и продажбата на хардуерни и софтуерни системи за такива автомобили, както и цели свързани автомобили, от Китай и Русия. Забраната все пак е насочена в бъдещето. Ограниченията за софтуера трябва да влязат в сила от 2027 г., а за хардуера - от 2030 г.
Очаква се износът на китайски автомобили като цяло да нарасне с 10 на сто, заяви Цуй Дуншу, генерален секретар на браншовата организация, като посочи, че не очаква ръст на износа на електрически превозни средства.
От бранша настояват за намеса на гръцката държава за прилагането на по-ниско данъчно облагане на горивата в районите, граничещи директно с България, като Комотини, Ксанти, Драма и Орестиада.
През 2023 г. в страната са продадени 9,5 млн. превозни средства от този вид, а през тази година се прогнозира, че продажбите им ще достигнат 11,5 милиона. Това сочат данните на организацията Китайска автомобилна асоциация (CPCA).
Продажбите в чужбина са нараснали за пети пореден месец благодарение на по-голямата бизнес активност със съседните страни.По-бавният растеж на производството се дължи на спада в общото търсене и недостига на някои материали.
Регистрираните нови автомобили в страните от ЕС през ноември са с 1,9% по-малко в сравнение с година по-рано. Пазарът на нови електрическите автомобили, задвижвани изцяло от батерии (BEV), се свива с 9,5% на годишна база, сочат нови данни на Европейската асоциация на автомобилостроителите (ACEA).
Електронната търговия в България отбеляза рекорд на интернет продажбите през 2023 г. с 1.95 милиарда евро според проучване „ПАСПОРТ 2023 на е-комерс индустрията в България“.
"Индитекс" (Inditex), собственикът на "Зара" (Zara), отчете рядко наблюдаван спад на продажбите и печалбата на тримесечна основа, въпреки че най-голямата листвана на борсата компания за търговия на дребно в модния сектор обяви, че сезонът на празничното пазаруване е започнал добре, предаде Ройтерс.
Основните проблемни области са: непълното отчитане на реализираната продукция и събираемостта на ДДС; гарантирането на реална конкуренция при провеждането на обществените поръчки; работата с договори, които не отчитат действителното възнаграждение; издаването на касови бележки при продажбите на услуги; допълнителната работа без договори.