АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Броят на жилищните сгради с технически паспорти е малко над 2200, сочат данни от Дългосрочната национална стратегия за подпомагане обновяването на националния сграден фонд от жилищни и нежилищни сгради до 2050 г.
До края на месеца ще бъдат внесени измененията в Закона за енергетиката, които ще премахнат мораториума върху изграждането на атомни електроцентрали в Сърбия, съобщи Танюг. Сърбия няма собствени АЕЦ, но има забрана за изграждане, въведена през 1989 г. след аварията в Чернобил.
Индексът на организацията, който следи месечните промени на международните цени на кошница от продукти, се покачи до 127,4 пункта, или с 2 пункта повече от септември.
Данъчните промени, внесени в парламента, показаха, че правителството на Орбан предлага от 2025 г. да обвърже повишаването на акцизите върху горивата, алкохола и тютюна с общия годишен темп на инфлация през юли спрямо предходната година.
Дружествата ще инвестират в различни обекти в общината чрез гражданско дружество "Енергийна общност Бургас - Плувен комплекс Славейков". В предложението на Апостолов бе заложен и размерът на участието им в общата собственост на съдружниците на дружеството.
Към 1 януари 2024 г. жените са заемали 38,7 на сто от местата в надзорните органи на 261 от най-големите компании, собственост на федералното или правителствата на отделните провинции, което е с 1,6 процентни пункта повече от предходната година. Това се посочва в анализ.
АЕЦ „Кръшко“ е собственост на Словения и Хърватия и заработи през 1983 година. През януари 2023 г. получи екологично разрешително за удължаване на срока на експлоатация с 20 години до 2043 година.
Европейският парламент изненадващо отхвърли резолюция за внасяне на промени в позицията на Съвета на ЕС за бюджета на съюза за догодина. Гласуването се състоя в рамките на на пленарната сесия на ЕП в Страсбург тази седмица.
Определеният изпълнител, след проведена открита процедура по Закона за обществени поръчки, е „Трансконсулт-22“ ЕООД. Стойността на договора е 3 533 333,33 лв. без ДДС, а срокът за изпълнение е 365 календарни дни.
Според експертите причините за тези катаклизми са липсата на проактивни грижи за гората – различни видове отгледни и възобновителни сечи, застаряването на горите и климатичните промени. В последните 2 години добивът на дървесина бележи най-ниските си стойности за последния четвърт век, а това е лоша новина.