АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Основната цел на подаденото искане е създаването на необходимите предпоставки за успешното изпълнение на плана през оставащия сравнително кратък период до края на 2026 г.


Ако "Мета" загуби делото, може да се наложи да продаде "Инстаграм" и "УотсАп". "Мета" придоби "Инстаграм" през 2012 г. за 1 млрд. долара, а "УотсАп" - две години по-късно за 19 млрд. долара.


Световната метеорологична организация (СМО) публикува нов доклад „Състояние на климата 2024“, който анализира ключови климатични индикатори и документира невиждани досега промени в глобален аспект.


Износът нарасна през февруари с 2,9% до рекордно ниво от $278,5 млрд., докато вносът остана в размер от 401,1 млрд. долара - почти без промяна спрямо рекордни пик от 401,2 млрд. долара през януари, тъй като бизнесът и потребителите увеличиха покупките преди новите мита, наложени от администрацията на Тръмп в началото на март.


Индексът, който проследява месечните промени в международните цени на набор от световно търгувани хранителни стоки, достигна средно 127,1 пункта през март, с 6,9 на сто повече от година по-рано, но остана с 20,7 на сто под своя връх от март 2022 г.


С Държавен вестник бр. 26 от 27 март 2025 г. е изменена разпоредбата на чл. 96, ал. 1 от Закона за ДДС като прагът за задължителна регистрация се намалява от 1 април от 166 000 лв. на 100 000 лв.


То достигна най-ниското си ниво от три месеца, спадът се приписва на намалено доверие в сектора на услугите, търговията на дребно и сред потребителите, според данни от проучване на ЕК. Индексът на икономическото доверие отчита ниво от 95,2 пункта през март - най-ниският резултат от декември, в сравнение с 96,3 пункта през февруари.


МФ публикува за обществено обсъждане проект на Наредба за изменение и допълнение на Наредба № Н-18 от 2006 г. за регистриране и отчитане чрез фискални устройства на продажбите в търговските обекти, изискванията към софтуерите за управлението им и изисквания към лицата, които извършват продажби чрез електронен магазин (Наредба № Н-18/2006 г.).


Броят на банкоматите в Белгия догодина ще бъде увеличен заради натиска на потребителите и препоръки на Европейската централна банка, съобщиха местни медии и БТА. Предвижда се постепенно възстановяване на броя на банкоматите до 5000, колкото бяха през 2019 година.


Целта е да се осигури нова опция за краткосрочно използване на платената пътна мрежа, което отговаря на нуждите на потребителите и обществените очаквания за по- голяма мобилност и достъпност.