АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


През януари 2025 г. най-високият принос за годишната инфлация във валутния съюз идва от услугите (1,77 процентни пункта - п.п.), следвани от храни, алкохол и тютюн (0,45 п.п.), енергия (0,18 п.п.) и неенергийни промишлени стоки (0,12 п.п.).


КЕВР одобри цена за разпределение за битовите абонати от 36,60 лева за мегаватчас (МВтч), а цената за снабдяване ще бъде 5,88 лева/МВтч, допълват от компанията. Повишаването на крайната цена в сметките на битовите клиенти на компанията е в размер на 12%, а за стопанските потребители е 10% спрямо цената на природния газ за декември 2024 г.


По-голямата част от суровото мляко, произведено през 2023 г., е доставено на мандрите (149,3 милиона тона) и е използвано за производството на редица пресни и промишлени млечни продукти.


Една от причините за отчетеното рязко понижение се явяват мащабните поръчки за транспортно оборудване, направени през предходния месец за самолети, кораби, влакове и военни превозни средства.


Активността на промишления сектор в еврозоната остава дълбоко в зоната на свиването през август, показва най-новото проучване на "Хамбург къмършъл банк" (Hamburg Commercial Bank, HCOB), съставено и публикувано от Ес енд Пи Глоубъл (S&P Global), предаде Ройтерс. Данните сочат, че икономическото възстановяване може би е далеч, тъй като търсенето на промишлени стоки спада с най-резкия си темп от началото на годината.


Едно от основните постижения на партньорите се състои в разработването на пет пилотни приложения на кобота в различни промишлени сектори - автомобилостроене, строителство, електроника, производство на полиуретанови изделия и занаятчийство.


През периода април-юни още 8 милиона потребители са сключили договори, за да ползват услугите на стрийминг платформата за филми.


Дългосрочните и сложни промишлени разрешителни са тясно място за екологичните и цифрови трансформации на компаниите и глобалната конкурентоспособност на ЕС.


Най-големи месечни понижения на цените на производител на промишлени продукти са регистрирани в Ирландия (-12,0 на сто), Нидерландия (-1,8 на сто) и Естония (-1,4 на сто), докато повишения се наблюдават в Гърция (+1,0 на сто), Белгия (+0,5 на сто) ), Кипър и Люксембург (и двете +0,3 на сто), както и във Франция (+0,1 на сто).


Резултатите от проучването идентифицират значителен контраст в потреблението на енергия между сгради в силно урбанизирани райони в София и тези в предградията. Сградите с високо енергийно потребление принадлежат на зоните, където са разположени и вече са застроени търговски, промишлени и спортни сгради.