EUR 1.9558
USD 1.8824
CHF 2.1037
GBP 2.3574
CNY 2.5792
you tube
mobile version

Проучване: Да се инвестира в служители

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Проучване: Да се инвестира в служители

mail08:10 | 31.10.2024прегледи 706 коментарикоментари 0


Близо 2/3 от служителите искат да останат в настоящата си компания, стига тя да инвестира в повишаване на уменията им и да им даде възможност за кариерно развитие. Това показват данните от мащабно представително проучване на лидера в HR решенията Adecco Group. То е проведено сред 30 000 души от 23 държави и целата му е да изследва промените в пазара на труда от гледна точка на служителите в компаниите.

Само за една година с над 50% са се увеличили служителите, които заявяват, че искат да повишават уменията си или да се преквалифицират в компанията, в която работят.

Вместо да се възползват обаче от тази възможност за задържане на кадрите, компаниите в глобален мащаб намаляват фокуса са си върху обучения и развитие на служителите си. Годишният доклад на Training Magazine установява, че средният брой часове обучение на служител е спаднал с 10% през 2023 г. спрямо предишната.

„Имайки предвид трудностите при набирането на нови и обучени таланти, работодателите трябва повече да се вслушват в нуждите на техните екипи. В повечето случаи развиването на вътрешни хора е далеч по-рентабилно от наемането на нови служители. За съжаление все още много работодатели разглеждат инвестицията в обучения за служителите им като разход, който лесно може да бъде премахнат когато са нужни оптимизации на оперативните разходи в компанииите. Това е много погрешна стратегия, тъй като инвестирането в собствените екипи дава и други добавени ползи, като повишена ангажираност и лоялност. “, коментира Надежда Василева, изпълнителен директор на "Adecco България".

Наблюденията на компанията на българския пазар показват, че у нас се увеличава интересът към обучения за развитие на личностни умения, като например „Емоционална интелигентност“, „Комуникативни умения“, „Мислене за растеж“ и „Психологическа сигурност“.


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg