АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


ЕК отпусна 615 милиона евро за три важни проекта в Румъния, които се отнасят до ключови области като добива на природни ресурси и развитието на индустрията, съобщи министърът на икономиката и дигитализацията Богдан Иван, цитиран от сайта Зиаре.


Искането на Агенция "Пътна инфраструктура" е 2,8 млрд. лв., липсват средства. Бюджетът е такъв, защото са поети ангажименти, с които фирмите са излъгани, както и българските граждани, заяви още Иван Иванов. Ще пуснем един лот на магистрала „Хемус“, както и автомагистрала „Европа", каза още регионалният министър.


На пазарите "Красно село", "Иван Вазов" и "Борово" вече се предлагат пресни марули, репички, лук, спанак, както и оранжерийни домати и краставици.


Енергията, идваща от Гърция в рамките на това временно споразумение, възлиза на около 30 000 мегаватчаса, което задоволява нуждите на един средноголям български град в най-натоварения диапозон за електрическата система от 16:00 до 22:00 часа вечерта.


Председателят на КЕВР Иван Иванов посочи три фактора за поскъпването на водата - наредба за регулиране на ВиК услугите на МС от 2016 г., -индекс на инфлацията на бизнес плановете - и ценовия скок на тока за бизнеса.


Общо 15 винарни от селата Хърсово, Зорница, Плоски, Генерал Тодоров, Капатово и други, където традиционно се отглеждат лозя, ще посрещнат своите гости в дните от 14-ти до 16 февруари. Събитието е посветено на празника на лозарите и винарите Свети Трифон Зарезан.


Наблюденията ми показват, че ние имаме дълг от 40 млрд. лева, същевременно правителството има фискален резерв около 10 млрд. и се държат в БНБ, и няма доходност.


Предвидените компенсиращи средства за първите 24 часа възлизат на 30 лева, а за всеки започнат дванадесети час – допълнителни още 20 лева.


Според енергийния експерт д-р инж. Иван Желязков: Само инвестиции в диагностика и превенция ще предотвратят нови аварии с тока. Двете основни причини за масовите аварии са липсата на инвестиции в диагностика и превенция, както и безотговорното отношение на мрежовите оператори и регулаторния орган към експлоатацията на енергийните съоръжения.


Фундаментална промяна настъпва през 2024 г., когато само 36% от мениджърите споделят, че корупцията им е пречила да спечелят обществени поръчки, докато 59% са на обратното мнение. Причината за това, според проф. Керемидчиев, е във въведения филтър да се анкетират само фирми, участвали в обществени поръчки през последните 3 години.