АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Фундаментална промяна настъпва през 2024 г., когато само 36% от мениджърите споделят, че корупцията им е пречила да спечелят обществени поръчки, докато 59% са на обратното мнение. Причината за това, според проф. Керемидчиев, е във въведения филтър да се анкетират само фирми, участвали в обществени поръчки през последните 3 години.
Това заяви ректорът на Тракийския университет проф. д-р Добри Ярков по време на представяне на доклад на тема "Продоволствена сигурност, устойчиви аграрни системи и интелигентни технологии за управление на климата", с който той запозна участниците в двудневния Национален симпозиум на тема "Продоволствена сигурност и устойчиво развитие".
Съветите на шеф Манчев и проф. Найденова за осъзнато хранене и какво е „тиха тренировка“. Епизод на образователния видеокаст „Уменията на 21 век“ отговаря на въпроса: „Как да се храним с грижа за здравето си и това на планетата?“
Болниците ще имат достъп и до близо 442 млн. лв. чрез финансовите инструменти по Програмата „Развитие на регионите“ 2021-2027, които се изпълняват от Фонд на фондовете, обясни изпълнителният директор на Фонда Бисер Петков.
Органиката ще спаси земеделието, смята и проф. Мирослав Иванов, преподавател в катедрата и експерт в Института по лозарство и винарство в Плевен.
Над 64,4 млн. лева ще получат посредниците за винетки и тол такси и сред тях е и "Интелигентни трафик системи", чиято собственичка купи скандалния имот на "Чаталджа" 3. Това обясни бившият министър на регионалното развитие и благоустройството в кабинета "Кирил Петков" - Гроздан Караджов, в интервю пред БНР.
В резултат на наблюдаваното геополитическо разместване сме свидетели и на необичайно големи движения на ресурси и на пари към три водещи направления – Китай, Индия и Иран, а в по-общ контекст основните процеси започнаха да се развиват на Изток, заяви проф. Томов.
Замърсяването с пестициди е потенциално опасно за медоносните пчели и природата заради генотоксичен ефект, пише проф. д.б.н. Евгения Нешова Иванова – биолог-изследовател и университетски преподавател в катедра „Биология на развитието” на Биологическия факултет при Пловдивски университет „Паисий Хилендарски”.
В момента овощарството ни е западнало, много градини се изкореняват именно заради недостатъчните субсидии, каза в интервю за БТА проф. д-р Аргир Живондов, който работи в областта на селекцията, генетиката и семепроизводството при овощните култури. Той е автор и съавтор на 21 овощни сорта.
Индивидуалните основни заплати на всички педагогически специалисти се увеличават с 8.4% от 1 януари 2024 г. Това става по силата на новия Колективен трудов договор за системата на предучилищното и училищното образование, който подписаха министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков и социалните партньори.